Rusza konkurs "Najlepszy produkt turystyczny"

01.08.2011, 10:35

Rusza regionalny etap konkursu na „Najlepszy produkt turystyczny - Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Zgłoszenia przyjmowane są do 1 sierpnia.

Prawo zgłaszania kandydatur do Konkursu przysługuje samorządom terytorialnym i gospodarczym, regionalnym i lokalnym organizacjom turystycznym, instytucjom i twórcom produktów turystycznych, stowarzyszeniom i fundacjom turystycznym, przedsiębiorcom prywatnym, a także organizatorom turystyki.

Do konkursu można zgłaszać wydarzenia, imprezy, obiekty, szlaki i całe obszary z terenu województwa śląskiego, które mieszczą się w definicji produktu turystycznego. Produkty turystyczne mogą być zgłaszane przez samorządy terytorialne i gospodarcze, regionalne i lokalne organizacje turystyczne, instytucje i twórcy produktów turystycznych, stowarzyszenia i fundacje turystyczne oraz przedsiębiorców i organizatorów turystyki.

W poprzednich edycjach konkursu (było ich już osiem) wśród wyróżnionych przez POT produktów turystycznych znalazły się m. in. Zabrze - miasto turystyki przemysłowej, Szlak Orlich Gniazd oraz cykliczne imprezy - Festiwal „Śląskie Smaki i Tydzień Kultury Beskidzkiej. Certyfikat otrzymał również Szlak Zabytków Techniki, który dodatkowo w 2008 roku został uznany za najlepszy produkt turystyczny w kraju i wyróżniony Złotym Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej.
Przypomnijmy, że na Szlaku Zabytków Techniki znajduje się Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie.

To, czy kolejne produkty turystyczne województwa śląskiego powtórzą ten sukces, zależy również od mieszkańców.

Śląska Organizacja Turystyczna czeka na zgłoszenia kandydatów do otrzymania tytułu najlepszego produktu turystycznego w Śląskiem tylko do 1 sierpnia (decyduje data wpływu wniosku do biura ŚOT).

Formularz zgłoszenia oraz regulamin konkursu są dostępne na stronach internetowych Śląskiej Organizacji Turystycznej (www.silesia-sot.pl oraz www.slaskie.travel). Wnioski należy przesłać mailem (barbara.salamon@silesia-sot.pl), bądź pocztą (Śląska Organizacja Turystyczna, ul. Mickiewicza 29, 40-085 Katowice).

Trzy produkty turystyczne, które zostaną zgłoszone do etapu ogólnopolskiego, wybierze Kapituła Konkursowa. O tym, co zostanie najlepszą atrakcją turystyczną województwa, przekonamy się już w drugim tygodniu sierpnia. (Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego )

akm

T G+ F

Zobacz także

Kołocz śląski-zarejestrowany jako produkt regionalny
Kołocz śląski-zarejestrowany jako produkt regionalny
Najlepszy!
Najlepszy!
Zespół Mole zagra na Bankowej
Zespół Mole zagra na Bankowej
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
W pawłowickiej podstawówce powstanie patio
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Nowy kontrakt dla pszczyńskiego hospicjum
Wandale wyrwali młode drzewka
Wandale wyrwali młode drzewka

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18