Rusza budowa

20.04.2009, 12:11

Pszczyna

W poniedziałek, 20 kwietnia na placu budowy przejścia pod torami w miejscu rozebranego tymczasowego wiaduktu kolejowego zebrali się przedstawiciele zarządu województwa śląskiego, inwestora i wykonawcy oraz senator RP, by oficjalnie rozpocząć tak długo przez mieszkańców Pszczyny oczekiwaną inwestycję.


Przypomnijmy, że wykonawcą budowy przejścia drogi wojewódzkiej pod torami kolejowymi jest Budimex Dromex, który za ponad 54 mln zł przebuduje 500 m ul. Bielskiej, zbuduje trzy zjazdy publiczne, przebuduje chodniki, rozbierze istniejąca i zbuduje nową zatokę autobusową.
Do tego przebuduje parking pszczyńskiego rejonu GDDKiA oraz parking fabryki Elwo, wykona odwodnienie drogi, barierki rozdzielające jezdnię, przebuduje sieci. - To dosyć ciekawy obiekt inżynierski, który będzie łączyć część drogową i kolejową – mówił Wojciech Więckowski, przedstawiciel Budimex Dromex. Marek Tarach, dyrektor kontraktu dodaje, że zwykle nie prowadzi się robót żelbetowych na kolejach. - Sprężane obiekty są raczej wiaduktami drogowymi. W Polsce będzie to drugi lub trzeci taki obiekt. Obiekty kolejowe muszą się cechować bardzo dużą dokładnością. Wiąże się to z układem torowym, który musi być dostosowany do obiektu na milimetry. I dlatego będzie to od nas wymagało dużej dokładności – mówi.

Prace zostały podzielone na trzy etapy. W pierwszym (do 16 października 2009 r.) zostaną wykonane prace po stronie zachodniej torów kolejowych (przebudowa sieci elektroenergetycznych, teletechnicznych i wodociągowych, budowa ścian oporowych, roboty drogowe). II etap potrwa od 1 czerwca 2009 do 14 października 2009 r. W tym czasie zostanie zbudowany wiadukt kolejowy. Trzeci etap będzie realizowany od 2 kwietnia 2009 r do 15 kwietnia 2010 r. W tym czasie zostaną wykonane prace po stronie wschodniej torów (m.in. budowa tymczasowych dróg dojazdowych do Elwo i Patentusa, przebudowa sieci, budowa dwóch zjazdów publicznych, ścian oporowych). Roboty wykończeniowe mają zakończyć się 30 czerwca przyszłego roku. Obejmą budowę zjazdu publicznego nr 1, barier, chodników, nawierzchni, okładziny akustycznej, montaż oświetlenia i oznakowania.

pin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Rusza budowa centrum kultury
Rusza budowa centrum kultury
Rusza budowa kanalizacji
Rusza budowa kanalizacji
gorący temat
Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu
Tegoroczne „Żubrowisko” odbędzie się we wrześniu
Jak głosowali mieszkańcy powiatu w II turze wyborów prezydenckich?
Jak głosowali mieszkańcy powiatu w II turze wyborów prezydenckich?
Kryterium Kolarskie zostaje odwołane
Kryterium Kolarskie zostaje odwołane

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18