Rozwój po raz czwarty!

02.07.2007, 12:11

Już po zeszłorocznym piłkarskim turnieju w Jankowicach, organizatorzy zapowiadali, że nie dopuszczą tego zespołu do kolejnych zmagań. I mało brakowało, a Rozwoju Jankowice na prawdę zabrakło podczas tegorocznej edycji.

Większość drużyny w piątek miała wyjeżdżać do Łeby na zasłużone urlopy. Ostatecznie piłkarze przełożyli termin wyjazdu i zagrali także w tegorocznym turnieju. I znowu się udało! Rozwój Jankowice triumfował w Cadi Car Cup 2007. To czwarty triumf tej drużyny w tych zawodach!Chociaż drużyna dowodzona przez Marcina Szczypiora oraz Wojciecha Bałucha rozpoczęła zawody od porażki z Zorzą Tychy 1:3 (dodajmy, pierwszej w ciągu czterech lat startów w tej imprezie), to następne spotkania kończyły się już po myśli jankowiczan. Co prawda jeszcze w ostatnim meczu grupowym bezbramkowo zremisowali z Cadi-Carem, ale później wygrali w półfinale ze Starą Gwardią Znicza (1:0) oraz w finale z Laluniami (2:0).

Rozwój okazał się najlepszy w gronie 10 zespołów, które wystąpiły w turnieju. Tym razem w zmaganiach wzięły udział tylko trzy zespoły znane z pszczyńskich lig amatorskich (w tym samym dniu odbywała się impreza podsumowująca sezon na „małych” boiskach), ale organizatorzy nie mieli problemu z zebranie ekip na turniej.

W tym roku pojawiły się kolejne nowe ekipy (Bankowa Żywiec i Matador Tychy). Wcześniej w Jankowicach rywalizowały ekipy m.in. z Mikołowa czy Katowic, co powoduje, że zawody powoli sięgają rangi wojewódzkich.

Oprócz rywalizacji piłkarzy, tradycyjnie odbył się już konkurs strzału z połowy boiska. Piłka uderzona ze środka boiska musi wpaść do bramki nie odbijając się „po drodze” od ziemi. Konkurencja skierowana jest głównie do kibiców, ale do udziału dopuszczeni zostali także przedstawiciele drużyn uczestniczących w zmaganiach. Spośród kilkunastu śmiałków, którzy zdecydowali się poddać próbie, tylko jeden zaliczył poprawnie zadanie. Arkadiusz Dyrda, bo o nim mowa w nagrodę otrzymał markową piłkę. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Cadi Car Cup 2007
Finał: Rozwój – Lalunie 2:0 (gole: Tomasz Tomanek, Andrzej Żupa).

Końcowa klasyfikacja: 1. Rozwój Jankowice, 2. Lalunie, 3. Cadi-Car, 4. Stara Gwardia Znicza, 5. Bankowa Żywiec, 6. Matador Tychy, 7. Zorza Tychy, 8. Future, 9. ZRB Krawieczek, 10. Bosch Service/Halmax.

Król strzelców: Łukasz Bałuch, najlepszy bramkarz: Tomasz Mrozik, najlepszy zawodnik: Adam Wiera.

Organizatorzy: amatorska drużyna piłkarska Cadi-Car, LKS Znicz Jankowicze oraz MORiS Pszczyna.

Sponsorzy: Autokomis Cadi-Car, Przetwórstwo Mięsne „Dobromięs”, Stolwit SC.

rin

T G+ F

1

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

Zobacz także

Po raz czwarty bijemy rekord
Po raz czwarty bijemy rekord
Superchrobrki po raz czwarty
Superchrobrki po raz czwarty
Złap wodę! I podaj dalej!
Złap wodę! I podaj dalej!
6 sierpnia: Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej
6 sierpnia: Aktualny raport o sytuacji epidemiologicznej
Wracają obostrzenia na terenie naszego powiatu
Wracają obostrzenia na terenie naszego powiatu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18