Ul. Wyzwolenia w Suszcu (fot. powiat pszczyński)

Rozpoczyna się duża inwestycja drogowa w gminie Suszec

Suszec12.04.2018, 10:08

W poniedziałek, 16 kwietnia rozpocznie się pierwszy etap prac na ul. Wyzwolenia w gminie Suszec. Na realizację zadania powiatowi udało się pozyskać aż 3 mln dofinansowania z budżetu państwa.

Prace rozpoczną się w Suszcu i prowadzone będą w kierunku Kryr. Pierwszy etap będzie polegał na poszerzeniu jezdni do szerokości 6 m (korytowanie, uzupełnienie podbudowy kruszywem oraz podbudową bitumiczną). W związku z tym, ruch odbywać się będzie wahadłowo, a sterowany będzie sygnalizacją świetlną, czasową.

Całość zadania polega na przebudowie ponad 6-kilometrowego odcinka ul. Wyzwolenia w miejscowości Suszec, Kryry, Mizerów na odcinku od skrzyżowania z DW 935 w Suszcu aż do skrzyżowania z ul. Uczniowską w Mizerowie.

Remont obejmie m.in. przebudowę jezdni o szerokości 6 metrów, przebudowę i budowę chodników o szerokości 2 metrów wraz ze zjazdami (na długości prawie 2,5 km), przebudowę zatok autobusowych i wpustów deszczowych, a także wykonanie oznakowania poziomego i pionowego drogi.

Przebudowa kosztować będzie ponad 6,2 mln zł. Powiat pszczyński pozyskał na inwestycję 3 mln zł dofinansowania z Programu przebudowy gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej. Pozostałe środki zapewnią powiat - 1 mln 577 tys. zł oraz gmina Suszec - 1,7 mln zł.

Na realizację zadania, firma Drogród z Ćwiklic, ma czas do 9 listopada tego roku.
powiat pszczyński

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Feriowanie z GOKiem w Suszcu
Feriowanie z GOKiem w Suszcu
Budżet gminy Suszec na 2019 r. przyjęty jednogłośnie
Budżet gminy Suszec na 2019 r. przyjęty jednogłośnie
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu
Będzie nowa winda w pszczyńskim ratuszu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20