(fot. powiat)

Rozmowy o zagranicznych wyjazdach uczniów szkół powiatowych

Powiat28.02.2020, 22:51

Starosta Barbara Bandoła spotkała się z dyrektorami szkół, żeby omówić plany placówek związane z zagranicznymi wyjazdami uczniów.

- Przekazałam dyrektorom, by dostosowali się do zaleceń ministra edukacji w sprawie organizacji wyjazdów zagranicznych w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa. Na bieżąco będziemy reagować na kolejne wytyczne - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

W naradzie uczestniczyli dyrektorzy powiatowych placówek - Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 oraz Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Pszczynie, którzy przekazali, że wszystkie decyzje związane z wyjazdami uczniów konsultowane są z rodzicami.

Przypomnijmy, że z punktu widzenia zagrożenia epidemiologicznego, Główny Inspektor Sanitarny nie zaleca podróżowania do Chin oraz Korei Południowej, Włoch (w szczególności do regionu Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania), Iranu, Japonii, Tajlandii, Wietnamu, Singapuru i Tajwanu.

- Mieszkańcy, którzy w ostatnim czasie wrócili z terenów występowania koronawirusa i mają objawy grypopodobne, powinni bezzwłocznie powiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach, dzwoniąc pod numer telefonu 512 370 717 lub zgłosić się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego - mówi Szymon Sekta, sekretarz powiatu pszczyńskiego. Najbliższe takie oddziały znajdują się w Tychach, Chorzowie i Cieszynie.

Najbliższe oddziały obserwacyjno-zakaźne oraz zakaźne:
- Tychy - Megrez Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Edukacji 102
- Chorzów - Szpital Specjalistyczny W Chorzowie, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, Hepatologii Zakaźnej i Nabytych Niedoborów Odporności Kliniczny, ul. Zjednoczenia 10
- Cieszyn - Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie, Oddział Obserwacyjno-Zakaźny, ul. Bielska 4

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej
Otwarcie granic dla państw Unii Europejskiej
Epidemia na Śląsku?
Epidemia na Śląsku?
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18