(fot. UG Pawłowice)

Rozbudowy i przebudowy w placówkach oświatowych

Pawłowice22.07.2020, 10:26

Trwają prace budowlane w gminnych placówkach oświatowych.

Rozpoczęta w ubiegłym roku rozbudowa Publicznego Przedszkola w Warszowicach dobiega końca. Budynek nabrał koloru i nowoczesnego wyglądu, ale przede wszystkim zyskał więcej miejsca. Nadbudowano dwie sale z zapleczami, powstały pomieszczenia dla pedagoga i logopedy. Przebudowana i na nowo wyposażona w urządzenia została kuchnia oraz pomieszczenia jej towarzyszące. Zabudowano windę towarową i platformę dla osób niepełnosprawnych. Obecnie trwa doposażanie i meblowanie nowych sal, aby we wrześniu na najmłodszych czekało estetyczne i przyjazne miejsce do nauki i zabawy.

Również w Warszowicach rozpoczęła się inwestycja związana z przebudową dachu szkoły podstawowej. Na starym budynku dach będzie przebudowany i pokryty blachodachówką, a na pozostałej  części szkolnych budynków wymienione będzie tylko pokrycie dachowe.  Dach sali gimnastycznej zostanie odmalowany. W ramach robót odnowiona będzie również elewacja całej szkoły.

W Publicznym Przedszkolu nr 1 w Pawłowicach powstała dodatkowa sala dla przedszkolaków, zamontowano nowe sanitariaty. Przebudowano też wejście główne, które dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz przepisów przeciwpożarowych na zewnątrz zamontowano platformę, a wewnątrz windę i toaletę. W przedszkolu trzeba jeszcze wykonać prace związane z systemem wentylacji kuchni i centralnym ogrzewaniem. 

Kolejny etap prac czeka też Zespół Szkolno –Przedszkolny w Golasowicach. 23 lipca gmina podpisze umowę  z wykonawcą na II etap inwestycji W ubiegłym roku w szkole dobudowano m.in. dwie sale lekcyjne z zapleczem, a w tym roku rozpocznie się budowa nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sportowym i węzłem sanitarnym, zostanie powiększona biblioteka oraz zmieniony układ komunikacji drogowej wokół szkoły.

(źródło: UG Pawłowice)
 

KK

T G+ F

Zobacz także

Trwają remonty w gminnych szkołach i przedszkolach
Trwają remonty w gminnych szkołach i przedszkolach
Goczałkowice prawie gotowe na nowy rok szkolny
Goczałkowice prawie gotowe na nowy rok szkolny
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Limity pasażerów w transporcie publicznym
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Akcja ” Podziel się krwią w wakacje”
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18