Rowerowa czołówka i uderzenie w samochód

Powiat04.07.2018, 14:52

W słoneczny dzień jazda na rowerze jest wyjątkowo przyjemna, niestety niekiedy może również okazać się niebezpieczna, o czy ostatnio przekonało się troje mieszkańców Pszczyny. Kobieta nie zdołała w porę wyhamować swojego jednośladu i uderzyła w drzwi samochodu, a jadącym przez osiedle osiemdziesięciolatkom przyszło zaliczyć rowerową „czołówkę”. Szczęśliwie nikt poważnie nie ucierpiał.

Okoliczności tych dwóch zdarzeń z pewnością można zaliczyć do niecodziennych. W pierwszym przypadku rowerzystka uderzyła w drzwi opla, które nagle otworzyła właścicielka auta.

W drugim, jadący naprzeciwko siebie 82- i 85-latek nie zdołali uniknąć „czołowego” zderzenia. Te błahe z pozoru zdarzenia zakończyły się jednak wizytą w szpitalu. Pani wróciła do domu ze złamanym palcem, a 82-letni rowerzysta z bandażem na głowie i siniakami.

Policja apeluje do kierowców. Uważajmy na rowerzystów, tych jadących obok, naprzeciwko lub za nami. Apel kieruje też do rowerzystów. Uważajmy na to, co się dzieje na drodze. Każdy z uczestników ruchu ma swoje prawa i obowiązki. Każdy też, czy to rowerzysta, pieszy lub kierowca jest pełnoprawnym użytkownikiem drogi.
KPP Pszczyna

 

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Ślisko na drogach, są wypadki. Mikrobus i auto w rowie
Ślisko na drogach, są wypadki. Mikrobus i auto w rowie
Wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się w Pszczynie
Wojewódzkie obchody Święta Policji odbędą się w Pszczynie
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński
JSW ma nowy plan dla kopalni Krupiński

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19