Art. spons. Rewolucja edukacyjna w Pszczynie

Pszczyna04.11.2015, 11:48

Pszczyna wzbogaciła się o nową  bezpłatną placówkę edukacyjną, której oferta zgodnie z potrzebami rynku pracy skierowana jest do młodzieży oraz czynnych zawodowo osób szukających pracy.  

Policealna Szkoła i Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych IDEA oferuje nauczanie bezpłatne na wszystkich swoich kierunkach.

W ofercie Policealnej Szkoły IDEA znajdują się ciekawe kierunki takie jak: Florysta (II semestry), Asystent Osoby Niepełnosprawnej (II semestry), Technik BHP (III semestry), Technik Administracji (IV semestry), Technik Rachunkowości (IV semestry), Technik Turystyki Wiejskiej (IV semestry), Technik Informatyk (IV semestry) oraz Technik Geodeta (IV semestry).

Nauka w Liceum Ogólnokształcącym dla Dorosłych IDEA trwa VI semestrów (dla absolwentów szkoły podstawowej i gimnazjum) lub IV semestry (dla absolwentów Zasadniczych Szkół Zawodowych).

Szkoła wychodzi naprzeciw potrzebom zgłaszanym przez naszych słuchaczy. Na przykład osobom, z dużą przerwą w procesie kształcenia pomaga dostosować się w sposób kreatywny i przystępny do grupy wiekowej. W kwestii języka obcego Szkoła stwarza możliwości nauki od podstaw, jak i dla osób zaawansowanych.

Szkoła IDEA posiada uprawnienia szkoły publicznej i co ważne nie wiąże się  z żadnymi kosztami. W Naszej Szkole IDEA nie pobieramy wpisowego, nie pobieramy też opłat za egzaminy, indeksy czy wydawane świadectwa.

W sekretariacie szkoły słuchacze otrzymują zaświadczenia do ZUS, MOP itp.

Dni nauki nie jest dużo, ponieważ zajęcia odbywają się podczas dwóch weekendów w miesiącu podczas trwania Roku Szkolnego. Zajęcia odbywać się będą na Osiedlu Piastów w Pszczynie, Zespół Szkół nr 1 przy ulicy Kazimierza Wielkiego 5.

Jest to świetna okazja aby połączyć pracę zawodową i jednocześnie zdobywać wiedzę, nowy zawód, kwalifikacje. W ten sposób można poszerzyć swoją ofertę na rynku pracy, tym bardziej, że naszą ideą jest kształcenie zawodowe praktyczne. Co to oznacza  dla słuchacza? Przede wszystkim to świetna okazja rozwoju w sposób przystępny i kreatywny, nabycie praktycznych umiejętności na wybranym kierunku – np. na kierunku Technik BHP wykładowcami będą inspektorzy czynni zawodowo, którzy pokażą Naszym słuchaczom jak w praktyce prowadzić dokumentacje w zakresie BHP, jak nadzorować prace w  zakresie BHP na stanowiskach pracy, jak opracowywać ocenę ryzyka zawodowego, przygotować się do Inspekcji PIP, PIS itp.

Asystent Osoby Niepełnosprawnej - oferta w tym kierunku wiąże się z pracą w Ośrodkach Pomocy Społecznej, domach opieki, hospicjach czy po prostu opieką nad osobą niepełnosprawną, chorą, którą mamy w swoim domu. Zajęcia prowadzić będą terapeuci, pielęgniarki z dużym doświadczeniem zawodowym.

Zapraszamy również do współpracy Pracodawców, którzy chcą mieć na swoich stanowiskach pracy wykwalifikowaną praktycznie kadrę pracowników, ponieważ gwarantujemy, że przygotujemy PRAKTYCZNIE Naszych Słuchaczy do wykonywania pracy dokładnie w ich branży.

By zostać słuchaczem Policealnej Szkoły IDEA wystarczy posiadać świadectwo ukończenia szkoły średniej, dowód osobisty, 2 zdjęcia. Do zapisu w LO IDEA potrzebne jest Świadectwo ukończenia Szkoły Podstawowej, Gimnazjum lub ZSZ, dowód osobisty, 3 zdjęcia.

Zapraszamy do osobistego odwiedzenia sekretariatu szkoły, który mieści się w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, ul. Kazimierza Wielkiego 5. 

Można Nas również znaleźć na  www.ideaszkola.edu.pl  oraz Facebooku. 

T G+ F

Zobacz także

Z Pszczyny do Ochab
Z Pszczyny do Ochab
Na kole bez gmina
Na kole bez gmina
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP
Trzy włamania w Łące
Trzy włamania w Łące
W Woli może powstać wyjątkowy plac zabaw. Trzeba głosować!
W Woli może powstać wyjątkowy plac zabaw. Trzeba głosować!
Klienci zaskoczeni wysoką opłatą parkingową
Klienci zaskoczeni wysoką opłatą parkingową
Święto strażaków w pszczyńskiej komendzie
Święto strażaków w pszczyńskiej komendzie
SQL: 16