Reumatologia w uzdrowisku uratowana

Goczałkowice-Zdrój14.05.2018, 09:19

Najprawdopodobniej nie dojdzie do likwidacji jedynego w okolicy, działającego od ponad pół wieku oddziału reumatologicznego.

O problemach działającego w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój w ramach szpitala rehabilitacyjno-reumatologicznego oddziału pisaliśmy TUTAJ. Szpital nie dostał się do sieci szpitali i o kontrakt musi walczyć w konkursach. Tymczasem mimo wcześniejszych zapewnień, pojawiła się obawa, że obowiązująca do końca czerwca umowa na oddział reumatologiczny nie będzie przedłużona. A to byłby duży cios zarówno dla pacjentów, jak i spółki. Bo bez kontraktu oddział musiałby zostać zlikwidowany.

W centrali NFZ interweniowały władze uzdrowiska, województwa śląskiego oraz gminy Goczałkowice. Udało się. Kilka dni temu dyrektor Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Jerzy Szafranowicz poinformował, że Fundusz ogłosi konkurs na reumatologię na tym terenie.

- Uzdrowisko Goczałkowice-Zdrój to jedyny świadczeniodawca w zakresie reumatologii na tym terenie, więc jesteśmy przekonani, że będzie miał umowę także po 1 lipca – mówi Małgorzata Doros, rzeczniczka śląskiego NFZ. Jak dodaje, wysokość kontraktu w ramach konkursu ma być podobna do tego, który uzdrowisko miało do tej pory w zakresie reumatologii.

Tomasz Niesyto, prezes uzdrowiska potwierdza, że placówka wystartuje w konkursie. - To bardzo dobra informacja, czekaliśmy na ten konkurs od grudnia – mówi.

pako

T G+ F

Zobacz także

Goczałkowice: oczyszczacze w przedszkolach
Goczałkowice: oczyszczacze w przedszkolach
Oczyszczacze powietrza w goczałkowickich przedszkolach
Oczyszczacze powietrza w goczałkowickich przedszkolach
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
Uszkodził wyposażenie myjni. Wpadł dzięki monitoringowi
71 dni z alarmem smogowym
71 dni z alarmem smogowym

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18