Reprezentacja Pszczyny najlepsza w turnieju Ery

01.06.2008, 12:04

Pszczyna

30 maja br. na Strzelnicy Myśliwskiej w Siemianowicach Śląskich odbył się VII
Turniej Strzelecki ERA organizowany przez firmę Era Sp. z o.o.

Zawody corocznie odbywają się pod hasłem Bezpiecznie Mieszkaj. Bezpiecznie pracuj. Bezpiecznie żyj.”

To doroczne wydarzenie skupia prezydentów i burmistrzów śląskich miast, komendantów miejskich Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej.
Celem Turnieju jest promowanie idei bezpieczeństwa oraz wspieranie i integracja wszystkich służb dbających o bezpieczeństwo życia mieszkańców Śląska.

Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach - strzelania statycznego oraz strzelania dynamicznego do tarcz TS2 i TS9 z odległości 25 m z broni kalibru 9 mm (Glock).

W pierwszej konkurencji zawodnicy oddawali 10 strzałów w nieograniczonym czasie do tarczy TS9, w drugim 12 strzałów z pozycji stojąc do tarczy TS2 w czasie 1 minuty (wraz z wymianą magazynka).

Pszczynę reprezentowała drużyna w składzie: Marian Gazda - komendant Straży Miejskiej, Janusz Wilczek - I zastępca komendanta powiatowego Policji, Ireneusz Smolarek - zastępca kmendanta Powiatowej Straży Pożarnej oraz Dariusz Skrobol, zastępca burmistrza Pszczyny.

Nasza drużyna zwyciężyła w kategorii drużynowej i zdobyła pierwszą i najważniejszą
nagrodę turnieju, tj. monitoring dla miasta wraz z montażem oraz rocznym abonamentem w
kwocie 3000 zł ufundowanej przez organizatora, czyli Era Sp. z o.o.

Nagrodę na ręce wiceburmistrza Dariusza Skrobola wręczył prezes Spółki Krzysztof
Pasternak.

Warto przypomnieć, iż w roku ubiegłym Pszczyna uplasowała się w pierwszej piątce, ale nie
zwyciężyła, tym razem celne oko naszych strzelców zaowocowało miejscem na podium.

Honorowy Patronat nad Turniejem objął Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Piotr
Śmigielski. Imprezie patronują również śląskie media: TVP O/Katowice, Radio Katowice, Sport,