(fot. UM Pszczyna)

Renowacja obiektów sakralnych

gmina Pszczyna11.07.2019, 09:51

Trwają prace konserwatorskie związane z odrestaurowaniem kamiennego krzyża znajdującego się przy ul. Męczenników Oświęcimskich.  Niedawno wyremontowano wieżę dzwonnicy w kościele pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej, prowadzone są również prace w łąckim kościele.

Celem prac przy ul. Męczenników Oświęcimskich, jest przywrócenie walorów technicznych i estetycznych obiektu z jednoczesnym zabezpieczeniem oryginalnych materiałów, z których krzyż został wykonany. Do dziś udało się ustabilizować postument i cokół oraz oczyścić powierzchnię.

Na terenie gminy sukcesywnie prowadzone są prace remontowe i konserwatorskie zabytkowych obiektów. Dwa lata temu w sąsiedztwie wyremontowana została rzeźba św. Michała Archanioła, która również stoi przy ul. Męczenników Oświęcimskich w Ćwiklicach.

Obecnie prowadzone są prace konserwatorskie w Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. św. Mikołaja w Łące, do których gmina Pszczyna udzieliła dotacji w wysokości 10 tys. zł.

Zakończył się również remont wieży dzwonnicy w kościele pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej. Działanie to również zostało wsparte dotacją z gminy Pszczyna. W tym przypadku wyniosła ona 100 tys. zł.  

W niedzielę w Wiśle Małej wierni mogli zobaczyć efekty prac. Odbyła się msza z udziałem zaproszonych gości. W nabożeństwie udział wzięli m.in. starosta pszczyński, Barbara Bandoła oraz burmistrz Dariusz Skrobol.

(źródło: UM Pszczyna)

Reklama

Reklama

KK

T G+ F

Zobacz także

Handlowa kaplica?
Handlowa kaplica?
Na której działce powstanie kaplica?
Na której działce powstanie kaplica?
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20