(fot. Powiat Pszczyński)

Remontują kolejny odcinek ul. Głównej

Goczałkowice-Zdrój07.11.2018, 12:29

Remont ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju wkroczył w kolejny etap. Aktualnie trwają prace nad wymianą nawierzchni jezdni na odcinku od ul. św. Jerzego do DK 1.

W pierwszej fazie wykonawca prowadził remont jezdni na odcinku od skrzyżowania z ul. św. Anny do skrzyżowania z ul. św. Jerzego, teraz prace skupiają się na frezowaniu i wymianie nawierzchni jezdni na pozostałym odcinku drogi - aż do DK 1. Drogowcy remontują też chodnik wraz z zatokami postojowymi i zjazdami do posesji z kostki betonowej.

- Prace wykonywane są zgodnie z harmonogramem. To jedna z naszych największych drogowych inwestycji w tym roku. Na ul. Głównej w Goczałkowicach-Zdroju wymienimy konstrukcję jezdni na odcinku ponad 800 m, wykonamy nową nawierzchnię jezdni na długości 1,5 km, wyremontujemy również chodnik na długości ponad 800 m. Koszt tych prac wyniesie ponad 2,8 mln zł - mówi starosta pszczyński, Paweł Sadza.

Wykonawcą robót jest firma Eurovia Polska S.A. Inwestycja jest możliwa dzięki pozyskanemu dofinansowaniu na usuwanie skutków powodzi - powiat pszczyński pozyskał na ten cel aż 2 mln 265 tys. zł dotacji. Pozostałą kwotę zabezpieczą samorządy - gmina Goczałkowice-Zdrój oraz powiat pszczyński. Prace powinny zostać zakończone do końca roku.

Od początku obecnego tygodnia na ul. Głównej została wprowadzona nowa tymczasowa organizacja ruchu. Wyłączony z ruchu został odcinek ul. Głównej od ulicy św. Anny do DK 1.

Wykonawca zobowiązał się, że w miarę możliwości zapewni mieszkańcom dojazd do posesji oraz będzie informować mieszkańców o konkretnych utrudnieniach, m.in. poprzez rozmieszczanie na remontowanym odcinku ogłoszeń.

(źródło: Powiat Pszczyński)

 

jack

T G+ F

Zobacz także

Już niedługo remont ul. Pawiej w Wiśle Małej
Już niedługo remont ul. Pawiej w Wiśle Małej
Do przebudowy Sołeckiej dołożyło się ministerstwo
Do przebudowy Sołeckiej dołożyło się ministerstwo
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowego Domu Kultury w Pawłowicach
O bezpieczeństwie na drodze w Osiedlowego Domu Kultury w Pawłowicach

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18