Remontują drogę w Łące!

30.08.2006, 13:25

Łąka, Pszczyna

Droga wojewódzka nr 939 w Łące doczeka się nowej nawierzchni. Już końcem września mieszkańcy nie będą musieli jeździć po drodze, przypominającej szwajcarski ser.


Końcem ubiegłego tygodnia rozpoczął się remont drogi od ulicy Zdrojowej w Pszczynie w kierunku Łąki. Jak poinformował nas Krystian Dudek, pełnomocnik prasowy Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, nowej nawierzchni doczeka się 6,2 kilometrowy odcinek. Koszt tego zadania to 3,6 mln zł, które pochodzą ze środków województwa śląskiego.

- Inwestycja obejmuje remont konstrukcji nawierzchni jezdni i poboczy, regulację studzienek ściekowych, regulację i odtworzenie rowów przydrożnych oraz przebudowę chodnika na odcinku 200 m - wylicza Krystian Dudek.

Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo z remontem wiążą się utrudnienia w ruchu. W dwóch miejscach zastosowano zmianę organizacji ruchu - jeden pas jezdni jest zwężony, a ruch odbywa się wahadłowo (steruje nim sygnalizacja świetlna). Miejsce zwężeń się zmienia, bo dostosowane jest do miejsca prowadzonych prac. Jednak jak twierdzi Krystian Dudek, końcem września remont ma się zakończyć.


pin

T G+ F

Zobacz także

Remontują ul. Bratnią
Remontują ul. Bratnią
W Ćwiklicach budują i remontują
W Ćwiklicach budują i remontują
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18