(fot. powiat)

Remont nawierzchni na trasie Pszczyna-Góra

Powiat18.06.2020, 16:06

W tym tygodniu Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie podpisał umowę z wykonawcą na realizację remontu cząstkowego na drodze wojewódzkiej z Pszczyny do Góry. Łącznie nowa nawierzchnia jezdni pojawi się na 3000 m2.

Rozstrzygnięto przetarg na realizację zadania pt. „Remont cząstkowy wielkopowierzchniowy na DW 933 na odcinku Pszczyna - Góra”. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Drogród z Ćwiklic, z którą 16 czerwca została podpisana umowa na realizację zadania.

W najbliższych dniach wykonawcy zostanie przekazany plac budowy i niebawem ruszy remont jezdni DW nr 933 przebiegającej przez Pszczynę, Ćwiklice, Miedźną i Górę. Wyremontowane zostaną miejsca, w których jezdnia jest spękana lub wykruszona. Łącznie wykonany zostanie remont cząstkowy nawierzchni jezdni o powierzchni ok. 3000 m2.

- W związku z planowanymi pracami będą występować utrudnienia polegające na wyłączeniu z ruchu pojedynczych odcinków jezdni z wprowadzeniem ruchu wahadłowego - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Koszt prac wyniesie niemal 122 tys. zł. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków na bieżące utrzymanie dróg wojewódzkich przekazanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach porozumienia z powiatem pszczyńskim.

Prace powinny zakończyć się końcem czerwca.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Przebudowa ul. Piaskowej w Pszczynie
Przebudowa ul. Piaskowej w Pszczynie
Przebudowa ulicy Krasińskiego w Pszczynie
Przebudowa ulicy Krasińskiego w Pszczynie
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Trwa remont Górniczej w Pawłowicach
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie pszczyńskim
Kolejni ozdrowieńcy w powiecie pszczyńskim

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18