fot UG Pawłowice

Remont Kruczej w Pawłowicach. Droga zamknięta dla autobusów

Pawłowice04.10.2019, 07:02

3 października wstrzymano ruch autobusów gminnej komunikacji na ul. Kruczej. Zakończenie remontu planowane jest na koniec listopada.

Prace remontowe, które rozpoczęły się w lipcu tego roku, powoli dobiegają końca. Gruntowna przebudowa drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Wodzisławską do KWK Pniówek polegała m. in. na przebudowie kanalizacji deszczowej i chodnika oraz przebudowie oświetlenia. Obecnie zabudowane są już krawężniki, na części drogi położono również pierwszą warstwę asfaltu. Dzięki uruchomieniu przebudowanego oświetlenia, ułatwiony jest bezpieczny ruch pieszych na remontowanym odcinku.

Niemożliwe okazało się jednak przywrócenie gminnej komunikacji lokalnej, dzięki której dzieci z Pniówka od 1 października były dowożone do szkół i przedszkoli. Częste kursy autobusów mocno utrudniały trwające prace. Ruch ciężkiego sprzętu kolidował z ruchem autobusowym. Dlatego w celu sprawnego zakończenia remontu podjęto decyzję o wstrzymaniu kursów komunikacji lokalnej na tym odcinku. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada.

(UG Pawłowice)

Reklama

Reklama

ar

T G+ F

Zobacz także

Koniec remontu Kruczej w Pawłowicach. Droga ponownie przejezdna
Koniec remontu Kruczej w Pawłowicach. Droga ponownie przejezdna
Korekta rozkładu dzięki wnioskom pasażerów
Korekta rozkładu dzięki wnioskom pasażerów
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1
Nowoczesny sprzęt w pracowniach PZS nr 1

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20