Relaks w termach z Diablakiem

Powiat08.02.2018, 10:10

Relaks był tematem przewodnim niedzielnego wyjazdu (04.02.2018 r.) zorganizowanego dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”.

Po bardzo aktywnym styczniu, w którym zrealizowaliśmy pięć imprez turystyczno-sportowych (wycieczki, zajęcia na ściance wspinaczkowej oraz kulig) tym razem za cel obrane zostały Chochołowskie Termy. Relaks na basenach termalnych przyniósł uczestnikom duże odprężenie, jednak w trakcie wyjazdu przedstawione zostały podstawowe informacja o terenie, przez który przejeżdżaliśmy, zarówno w aspekcie historycznym, jak i turystyczno-krajoznawczym.

Po trzech godzinach spędzonych na termach, liczna grupa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, a następnie, po jego zwiedzeniu, na zakupy do chochołowskiej bacówki. Ostatnim elementem przed powrotem był spacer do drewnianego Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem i na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Po bardzo szczegółowym przedstawieniu, zarówno aspektów sakralnych kościoła, jak i historii niektórych ważnych dla rozwoju Zakopanego osób pochowanych na cmentarzu, uczestnicy we własnym zakresie udali się na Krupówki, skąd wczesnym wieczorem odjechali do Pszczyny.

 Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i  imprezami. Do udziału w wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki:

- 25.02.2018  r. – wycieczka w Beskid Śląski,

- 04.03.2018 r. – wycieczka  rodzinna w Beskid Mały

- 09.03.2018 r. – zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku-Białej,

- 11.03.2018 r.  – wycieczka w Gorce na Turbacz.

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez są lub będą  dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak”. Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne – prosimy o kontakt, bo „wspólnie możemy więcej”. Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo-Turystyczny „Diablak” współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie, a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Opiekunowie klubu: Agnieszka Szczypka-Wojciech, Artur Wojciech

 

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Wycieczka rodzinna w Beskid Mały
Wycieczka rodzinna w Beskid Mały
Diablak w drodze na Policę
Diablak w drodze na Policę
Dni Pszczyny: pierwszy dzień zakończy Agnieszka Chylińska
Dni Pszczyny: pierwszy dzień zakończy Agnieszka Chylińska
W Suszcu obniżono pensję wójta
W Suszcu obniżono pensję wójta
gorący temat
Śmierć w centrum Pszczyny. Zatrzymano podejrzanego
Śmierć w centrum Pszczyny. Zatrzymano podejrzanego
Głosujcie na rolników z Poręby
Głosujcie na rolników z Poręby
Będzie nowe ogrzewanie w budynku liceum im. Chrobrego
Będzie nowe ogrzewanie w budynku liceum im. Chrobrego

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19