Redakcja sps24.pl typuje – III i IV liga oraz klasa okręgowa

07.08.2008, 12:42

Godziny pozostały już do rozpoczęcia sezonu 2008/2009. W oparciu o wiadomości płynące z naszych klubów – transfery, wyniki sparingów – redakcja sps24.pl przewiduje jak zaprezentują się nasze zespoły.

Sezon tuż, tuż. Ruchy transferowe, sparingowe mecze, braki w składach, niska frekwencja na treningach, obiecujący młodzieżowcy - takie tytuły pojawiały się przez cały okres przygotowawczy na portalu sps24.pl. Czas na prognozy na nowy sezon w oparciu o wieści z naszych klubów.
III liga – Pniówek w czubie tabeli
Do faworytów III ligi należeć będą Rozwój Katowice, Ruch Radzionków i BKS Stal Bielsko–Biała. Pniówek Pawłowice na pewno będzie chciał pokrzyżować tym ekipom plany, ale czy trener Czesław Mika poukłada zespół i bezboleśnie wkomponuje w niego młodych piłkarzy – nowe nabytki Pniówka? Oby porażka 0:4 z Ruchem Radzionków na tydzień przed rozpoczęciem ligi okazała się tylko efektem zmęczenia po okresie przygotowawczym. Pniówek jeśli chce pokazać, że będzie się trzeba z nimi liczyć, jako kandydatem do najwyższych miejsc niech rozpocznie sezon od zwycięstwa w Bielsku–Białej.

IV liga – Łąka zagra w końcu lepszą piłkę
Spore wzmocnienia w Łące wlewają trochę optymizmu w serca kibiców „Zielonych”. Trener Artur Mosna ma swoją wizję i zapowiada konsekwentnie ją realizować. Według portalu sps24.pl dzięki nowemu trenerowi i jego warsztatowi w Łące mogą w końcu zacząć grać na miarę oczekiwań fanów. Faworytami do awansu będą jednak drużyny, które zajmowały czołowe miejsca w poprzednim sezonie. Ciekawi też postawa beniaminków – GTS Bojszowy oraz Rekordu Bielsko–Biała.

Klasa okręgowa – Sokół o utrzymanie, Nadwiślan o IV ligę
Najsłabszym naszym zespołem wydaje się przed sezonem Sokół Wola. – Utrzymamy się bez problemów – zapowiada trener Andrzej Lubański, ale kibice powinni chyba mocno trzymać kciuki, żeby to zadanie Sokół zrealizował. Według nas Sokół utrzyma się, ale walka o punkty będzie trwała do samego końca.

Czarni Piasek na wiosnę grali 12 zawodnikami, a zajęli niezłe szóste miejsce. Teraz mają w kadrze 16 graczy. Idąc dalej takim tokiem rozumowania w tym sezonie Czarni powinni walczyć o awans. Nie będzie jednak tak różowo. Według portalu sps24.pl. drużyna Albina Wiry będzie średniakiem plasującym się gdzieś na miejscach 7–10.

W Suszcu w zeszłym sezonie po słabej jesieni przyszła rewelacyjna wiosna i zespół zajął miejsce w czołówce. Przed nowym cyklem rozgrywek wydaje się, że Krupiński nie powtórzy tego sukcesu. Trudno rokować czy piłkarze z klasy B i C będą wzmocnieniem drużyny z okręgówki, a takich graczy sprowadzał klub z Suszca. Według nas górna połówka tabeli to szczyt marzeń Krupińskiego.

Większą niewiadomą jest jednak Leśnik Kobiór. Niby mają szeroką kadrę, niby wygrywają sparingi, ale wartość beniaminka zweryfikują pierwsze mecze w klasie okręgowej. In minus działa tutaj fakt, iż w kadrze jest sporo nowych piłkarzy, a patrząc na kadrę Leśnika, która rozpoczynała rok temu rozgrywki w klasie A trudno znaleźć piłkarzy, którzy są w składzie i teraz. Wszystko więc w rękach Mirosława Woźnicy – doświadczonego trenera związanego całe lata z piłką katowicką.

Powiat pszczyński ma jednak według nas faworyta rozgrywek. Jest nim Nadwiślan Góra, zespół, któremu niewiele brakło do awansu do IV ligi w zeszłym sezonie. W Górze zatrzymano większość składu z tamtego sezonu. Zespół wzmocnił dodatkowo Paweł Stalmach z Beskidu Skoczów (wcześńiej m.in. RKS Radomsko i Podbeskidzie Bielsko–Biała), którego sps24.pl typuje na gwiazdę ligi okręgowej. Pozostałe nabytki – Tomasz Pałka i Adam Słomka – korzystnie prezentowali się w sparingach. W Górze kibice mogą się chyba przygotowywać na świetny sezon w wykonaniu ich drużyny.

źródło: Strefa Pszczyńskiego Sportu - www.sps24.pl

mpm

T G+ F

Zobacz także

Ruszyła Liga Futsalu Suszec – Pszczyna
Ruszyła Liga Futsalu Suszec – Pszczyna
Początek sezonu w III, IV i V lidze oraz klasie A
Początek sezonu w III, IV i V lidze oraz klasie A
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Wielki sukces GKS-u Pniówek
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Samorządowcy pytają o czerwoną strefę
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze
Nowa nawierzchnia na "Orliku" przy POSiRze

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18