Raz Dwa Trzy w Pszczynie

14.10.2011, 10:54

Pszczyna

Nie pierwszy raz wystąpią w Pszczynie. Zawsze przyciągają niezliczoną publiczność, zawsze zaskakują i zawsze po ich koncercie czeka się na następny. Ten najbliższy odbędzie się w piątek 14 października, a w roli głównej wystąpi grupa Raz, Dwa, Trzy.

Zespół Raz, Dwa, Trzy został założony w lutym 1990 r. przez studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze: Adama Nowaka, Grzegorza Szwałka, Jacka Olejarza i Jacka Ograbka. W trzy miesiące po powstaniu zespół wygrał 26. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie piosenkami „Talerzyk, „Wchodzi”, „Rzeka, „W każdej knajpie” oraz „Rozkaz. W lutym 1991 r. w studiu Winicjusza Chrusta zostały zarejestrowane kompozycje na debiutanckie wydawnictwo. Płyta „Jestem Polakiem” ukazała się tego samego roku. W 1992 r. grupa wystąpiła na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Tego samego roku dzięki dofinansowaniu władz Zielonej Góry w tamtejszym studiu Arlekin został nagrany drugi album. Płyta zatytułowana „ To ja” został wydana w 1992 roku, a dwa lata później światło dzienne ujrzał trzeci już album studyjny formacji „Cztery”. Kolejne płyty ukazywały się regularnie co dwa lata. „Sufit”, „Niecud”, „Muzyka z talerzyka” aż wreszcie koncertowy krążek „Czy te oczy mogą kłamać” zarejestrowany podczas występu w Studiu Koncertowym Radiowej Trójki. Znalazły się na nim interpretacje piosenek Agnieszki Osieckiej. Potem były jeszcze „Trudno nie wierzyć w nic” i „Młynarski” z piosenkami Wojciecha Młynarskiego. Ostatnią płytą w dorobku Raz, Dwa, Trzy jest wydany 1 marca ubiegłego roku siódmy już album „Skądokąd”, który ma już platynowy status, bo sprzedał się w ilości ponad 30 000 egzemplarzy.

Zespół ma swój charakter, niepowtarzalny styl wynikający z niezwykłej charyzmy scenicznej jego lidera Adama Nowaka. Grupa grająca już ponad dwadzieścia lat nie zanudza swoich fanów zaskakując ich z każda płytą, z każdym koncertem. Dlatego zawsze wypełnia sale do ostatniego miejsca i z całą pewnością tak będzie i tym razem w Pszczynie. Zapraszamy 14 października na godzinę 19.00, a bilety w rozsądnej cenie 35 zł jeszcze można kupić w sekretariacie PCKulu oraz na stronach internetowych Pszczyńskiego Centrum Kultury.
(źródło: PCKul)

jack

T G+ F

Zobacz także

Raz Dwa Trzy w Suszcu
Raz Dwa Trzy w Suszcu
Raz Dwa Trzy w Pszczynie
Raz Dwa Trzy w Pszczynie
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18