Raport ligowy: Przełamany Pniówek

11.09.2006, 17:20

Sympatycy Pniówka Pawłowice wreszcie mają powody do zadowolenia. Ich pupile przywieźli trzy punkty z meczu wyjazdowego w Halembie.

Do tej pory pawłowiczanie wygrali dwa spotkania (oba 1:0). Teraz zaaplikowali Grunwaldowi trzy gole. Czy będzie to przełomowe spotkanie Pniówka w czwartoligowych rozgrywkach? Ostatnio, na łamach naszego portalu zamieściliśmy wypowiedź trenera Mirosława Szwargi, który mówił że brakowało im takiej wygranej. Zwycięstwo tym cenniejsze, ponieważ Pniówek zanim zaczął strzelać bramki, najpierw ją stracił. Wreszcie też przełamał się najlepszy snajper pawłowiczan w okręgówce – Piotr Stelmach. W Halembie strzelił dwa gole.

Nie udało się z kolei przywieźć punktów LKS Łąka z Żywca. „Zieloni” przegrali z Koszarową 1:2. Po pierwszej połowie wydawać by się mogło, że jest już po meczu. Gospodarze prowadzili 2:0. W drugiej połowie gola kontaktowego zdobył Piotr Maroszek i łaczanie uwierzyli, że ten pojedynek jeszcze nie jest przegrany. Ostatnie pięć minut goście grali z przewagą jednego zawodnika, bo Mieczysław Sikora zobaczył czerwoną kartkę. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.

Grunwald Halemba – Pniówek Pawłowice 1:3 (1:1)
Gole dla Pniówka: Piotr Stelmach (2), Adam Śmigielski

Koszarowa Żywiec – LKS Łąka 2:1 (2:0)
Gol dla Łąki: Piotr Maroszek