Raport ligowy: Piasek gromi, Sokół przegrywa z... zimą

06.11.2006, 15:07

Najwyższe zwycięstwo w krókiej historii spotkan w klasie okręgowej odnieśli piłkarze Czarnych Piasek. Na własnym boisku rozgromili LKS Bełk aż 6:0.

Zwycięstwo bardzo cenne, bo odniesione z rywalem w walce o utrzymanie w lidze. Po zakończeniu pierwszej rundy, piaskowianie zajmują dziewiąta pozycję w tabeli z dorobkiem 19 punktów.

Z zimą przegrali piłkarze Sokoła Wola i Gwarka Ornonotwice. Zawodnikom obu drużyn udało się rozegrać tylko pierwszą połowę. Już w tej części gry padał śnieg, który skutecznie pokrył całe boisko w Woli.Po długiej naradzie w przerwie meczu sędziów oraz przedstawicieli obu drużyn postanowionio przerwać spotkanie. Dodajmy, że do przerwy goście prowadzili 2:0. Jak poinformował na sekretarz klubu z Woli Czesław Rozmus, Śląski ZPN podjął decyzję, że spotkanie zostanie dokończone (w nowym terminie piłkarze rozegrają 45 minut). Pilkarze rozpoczną jednak tę “dogrywkę” od stanu 2:0 dla Gwarka, czyli tak jak było zanim mecz przerwano.

Z meczów wyjazdowych naszych pozostałych przedstawicieli w okręgówce, czyli Krupińskiego Suszec i Nadwiślana Góra, punkty przywieźli tylko ci drudzy. Górzanie zremisowali w Cielmicach z Ogrodnikiem 1:1. Krupiński, w górniczych derbach, przegrał z rezerwami GKS Jastrzebie 0:2, który po tym zwycięstwie zasiadł w fotelu lidera.

W tabeli najwyżej z naszych drużyn znajduje się Nadwiślan Góra – czwarte miejsce (22 punkty). Sokół znajduje się na miejscu siódmym (21 pkt), zaś Krupiński jest 13 (14 pkt). (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

Czarni Piasek – LKS Bełk 6:0 (2:0)
Gole: Zbigniew Kościański (2), Adam Szyszka, Lukasz Dopieralski, Janusz Zdunek, Wojciech Moroń

Sokół Wola - Gwarek Ornontowice 0:2 – mecz przerwanmy po pierwszej połowie

Ogrodnik Cielmice – Nadwiślan Góra 1:1 (0:1)
Gol dla Nadiwslana: Bartosz Mizera

GKS II Jastrzębie – Krupiński Suszec 2:0 (1:0).