Raport ligowy: passa Łąki podtrzymana!

01.06.2006, 13:37

Raport ligowy: Passa Łąki podtrzymana, pozostali: tak jak w tabeliPiłkarze LKS Łąka wiwatują po ostatnim meczu z Odrą II Wodzisław.

Zwycięska passa LKS-u Łąka podtrzymana! Wczoraj „Zieloni” pokonali rezerwy Odry Wodzisław. Pniówek Pawłowice udowodnił swoją wyższość nad Unią Bieruń Stary. Iskra Pszczyny bezbramkowo remisuje w meczu o życie. Przegrana Sokoła Wola w Lędzinach. Wygrana Nadwiślana Góra. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

LKS Łąka – Odra Wodzisław 3:1 (1:1)
Gole dla Łąki: Piotr Maroszek, Adam Maślorz, Bartosz Zieleźnik

Zwycięski mecz z Odra jest czwartą z rzędu wygraną „Zielonych” i dziewiątym spotkaniem bez porażki. Pojedynek z grającą z paroma ligowcami (m.in. . Tomasz Albinger, Dariusz Zjawiński, Witold Cichy, Jarosław Bujok) Odrą Wodzisław, LKS Łąka zaczęła od strzelenia gola i straty swojego golkipera Łukasza Szwedy, który doznał kontuzji. Jego miejsce zajął Marek Zacharzewski. Do przerwy podopieczni Bronisława Loski powinni wygrywać, a zaledwie remisowali. Andrzej Maślorz nie wykorzystał pojedynku sam na sam z bramkarzem i chwilę później było 1:1. W drugiej połowie gospodarze grali cofnięci na swojej połowie licząc na kontry. Dwie z nich się udały. Najpierw lewym skrzydłem akcję przeprowadził Dominik Pławecki, który wyłożył starszemu z braci Maślorzów. Później ten zawodnik z prawej strony wyłożył piłkę Bartoszowi Zieleźnikowi, który dopełnił formalności.

Ogrodnik Cielmice – Iskra Pszczyna 0:0

To był mecz o życie dla pszczyńskiej Iskry. To właśnie Ogrodnik jest bezpośrednim rywalem Iskry w walce o utrzymanie w klasie okręgowej (w tym gronie jest także Sokół Wola). Pszczynianie mogli pokusić się o wygranie tego meczu, ale Rafał Duży strzelił w słupek, a Łukasz Janik nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Ogrodnika.

Pniówek Pawłowice – Unia Bieruń Stary 4:0 (3:0)
Gole: Robert Żukowski (2), Dariusz Stokłosa, Robert Piekarski

Po dobrym spotkaniu Pniówek pewnie pokonał Unie Bieruń Stary. Mecz rozstrzygnął się już do przerwy. W drugiej odsłonie gospodarze dorzucili jeszcze jednego gola. Na listę strzelców mogli się jeszcze wpisać: Tomasz Zyzak i Piotr Stelmach. Już za tydzień ostatni mecz sezonu w V lidze Pniówka Pawłowice. 7 czerwca o godz. 17:00 rozpocznie się mecz z Krupińskim Suszec. Wtedy będzie tez okazja do świętowania mistrzostwa klasy okręgowej.

Nadwiślan Góra- Pogoń Imielin 5:0 (2:0)
Gole: Rafał Dąbrowski (2), Jerzy Dadok, Piotr Gawęda, Mirosław Lukasek

Pewnie wygrali także piłkarze Nadwiślana Góra. Pokonali oni ostatni w tabeli zespół Pogoni Imielin. Zwycięstwo mogło być jeszcze bardziej okazalsze, ale zawiodła skuteczność. Po tym meczu, górzanie awansowali na czwartą pozycję w tabeli.

Górnik Boguszowice – Krupiński Suszec 0:0

W pojedynku dwóch zespołów ze środka tabeli padł remis. W nadchodzącej kolejce, piłkarze Krupińskiego mogą pomóc swoim kolegom z Pszczyny i Woli. Przy wygranej suszcan z Ogrodnikiem, niezależnie od swoich pojedynków, spadkowego miejsca nie zajma piłkarze w/w drużyn.

MKS Lędziny – Sokół Wola 2:1
Gol dla Sokoła: Mirosław Madeja

Porażką w Lędzinach i wcześniejszą z GKS II Jastrzębie mocno skomplikował sobie sprawę utrzymania w klasie okręgowej, Sokól Wola. Sytuacja nie jest katastrofalna, ale teraz wolan czekaja dwa trudne mecze: z Nadwislanem Góra (u siebie) i Urania Ruda Śląska.