Raport ligowy: Łąka zwycięska, remis Pniówka na szczycie

24.04.2006, 17:56

Raport ligowy: ważne zwycięstwo Łąki, remis Pniówka w meczu na szczycie

Sokół wygrał z Iskrą 2:1Drugie ważne zwycięswto odnieśli piłkarze LKS-u Łąka. Po wygranej w Żywcu z Góralem/Czarnymi 1:0, tym razem "Zieloni" ograli AKS Mikołów 2:1. Pniówek Pawłowice na wyjeździe remisuje z Uranią Ruda Śląska. Wygrana Sokoła (z Iskrą) i Nadwiślanu, porażka Krupińskiego. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)

LKS Łąka - AKS Mikołów 2:1 (1:1)
Gole: Andrzej Maślorz, Adam Maślorz

To był kolejny bardzo ważny pojedynek piłkarzy Bronisława Loski. Przez cały mecz przewagę posiadali gospodarze. Już do przerwy "Zieloni" powinni prowadzić, ale Piotr Maroszek został zablokowany w momencie, gdy stał z piłką już przed pustą bramką. W drugiej połowie gola mógł też strzelić Bartosz Zieleźnik, ale jego uderzenie minęło cel. Łupem bramkowym podzielili się bracia Maślorzowie.

Urania Ruda Śląska - Pniówek Pawłowice 1:1 (0:0)
Gol dla Pniówka: Krzysztof Bodziony

Mecz na szczycie tabeli klasy okręgowej. Pawłowiczanie zremisowali na wyjeździe z najgroźniejszym rywalem w walce o IV ligę. W drugiej połowie prowadzenia dla gości uzyskał Krzysztof Bodziony. Urania zdołała jednak wyrownać, ale bezpieczna przewaga (8 punktów nad Uranią i 6 nad Bełkiem) została utrzymana.

Pogoń Imielin - Krupiński Suszec 2:1 (1:0)
Gol dla Krupińskiego: Marcin Bugla

Krupiński Suszec przegrał pierwsze wiosenne spotkanie. Porażka z ostatnia zespołem w tabeli jest tym bardziej bolesna. Niestety, ale w meczu z Pogonią sędzia zawodów nie dał za bardzo pograć pilkarzom Wiesława Deresza. Arbiter nie podyktował dla suszcan dwóch rzutów karnych. Szkoleniowiec podzielił udział w porażce między swoich podopiecznych a sędziego meczu po 50%.

Sokół Wola - Iskra Pszczyna 2:1
Gole: Marcin Adamek (samobójcza), Paweł Wawro (Sokół) oraz Piotr Bielecki (Iskra)

Ważny mecz wygrali piłkarze z Woli. Pokonali zespół wlaczący także o utrzymanie, ale znajdujący sie w tabeli przed Sokołem. Mecz obfitowal w strzały w poprzeczki bramek. W pierwszej połowie piłka trafiała w to miejsce po uderzeniach Adriana Potasiaka i Mirosława Madei (Sokół). W drugiej połowie w "łatę" przyłożył Jan Komraus (Iskra). Stan meczu wyrównał bardzo ładnym strzałem z woleja Piotr Bielecki. Zwycięstwo wolan w 87 minucie zapewnil gol Pawła Wawro.

Nadwiślan Góra - Gwarek Ornontowice 1:0 (0:0)
Gol: Bartosz Mizera

Po dwóch porażkach piłkarz Nadwiślana wreszcie zwycięscy. Już w pierwszej połowie górzanie mogli strzelić przynajmniej jednego gola. W sytuacji sam na sam znalazł sie Jerzy Dadok. W takiej sytuacji mógł też znaleźć się Mirosław Lukasek, ale w decydującym momencie źle przyjął piłkę. Po strzale Rafała Dąbrowskiego piłka trafiła w porzeczkę. Rywale też mogli zdobyć gola. Raz futbolówka trafila w słupek, a raz goście nie strzelili do pustej bramki. Mecz z Gwarkiem był najlepszym pojedynkiem w wykonaniu Nadwiślana Góra.