Raport ligowy: Krupiński reaktywacja

16.10.2006, 17:57

Krupiński Suszec miał w tym sezonie należeć do drużyn, które miały walczyć o czołowe lokaty. Może nie o awans, ale o miejsce na pudle można było powalczyć.

Tym bardziej, że zespół został wzmocniony trzema piłkarzami (Kruszyńki, Niebisz, Potrząsaj). Początek sezonu był jednak bardzo słaby. W ośmiu meczach piłkarze z Suszca zdobyli zaledwie cztery punkty.

W dziewiątej kolejce do Suszca przyjechał Nadwiślan i po miesięcznej przerwie podopieczni Arkadiusza Lazara wreszcie wygrali. Od tego meczu zagrali kolejne trzy pojedynki, w których zdobyli... następne siedem oczek. W ostatniej serii spotkań Krupiński wywalczył komplet punków na boisku Uranii Ruda Śląska! Po tym zwycięstwie piłkarze Krupińskiego awansowali na 10 pozycję w tabeli. Sytuacja w tabeli jest jednak taka, że do czwartego w tabeli Sokoła Wola mają cztery punkty straty, zaś z przedostatnią w tabeli Unią Bieruń Stary, Krupińskiego dzieli tylko trzy oczka.

Po dwóch porażkach punkt zdobyli futboliści Sokoła Wola. Punktów mogło być więcej, ale wolanie nie dowieźli prowadzenia po pierwszych 45 minutach.

Atutu własnego boiska nie wykorzystali gracze Nadwiślana Góra. Okazja na wygraną była dużo, ponieważ rywalem była Unia Bieruń Stary. Oba zespoły podzieliły się punktami, a Nadwiślan dalej zajmuje óśme miejsce w tabeli.

Jeszcze gorzej na własnym terenie poszło Czarnym Piasek. Piłkarze Rafała Oprzondka przegrali z Ogrodnikiem Cielmice 0:1. Porażka z sąsiadem w tabeli na pewno nie była przewidziana, tym bardziej, że Czarni pokonali ostatnio Szokól Wola (w lidze) czy Polonię Łaziska Górne (w PP). Po 12 kolejkach beniaminek z Piasku zajmuje 13 miejsce.

Urania Ruda Śląska – Krupiński Suszec 1:2 (0:0)
Gole dla Krupińskiego: Damian Kruszyński, Michał Bienioszek

LKS Bełk – Sokół Wola 1:1 (0:1)
Gol dla Sokoła: Mirosław Madeja

Nadwiślan Góra – Unia Bieruń Stary 2:2 (1:1)
Gole dla Nadwiślana: Rafał Janusik (2)

Czarni Piasek – Ogrodnik Cielmice 0:1 (0:1).