Radni nie zgodzili się na odłączenie Studzionki

24.01.2013, 15:18

Pszczyna

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej radni 14 głosami za, przy 7 głosach wstrzymujących się przyjęli uchwałę w sprawie odstąpienia od projektowanej zmiany granic gminy, polegającej na wyłączeniu z obszaru gminy Pszczyny sołectwa Studzionka i jego przyłączeniu do obszaru gminy Pawłowice.


Tym samym Rada Miejska nie zgodziła się na zmianę granic i przyłączenie Studzionki do gminy Pawłowice. Choć niewiele brakowało, a projekt uchwały w tym temacie zostałby wycofany z porządku obrad dzisiejszej sesji, o co wnioskowała Komisja Budżetu.
Przewodniczący komisji, radny Krystian Czypek argumentował, że radni bardziej szczegółowo chcieliby się przyjrzeć wszystkim czynnikom finansowym, tj. ile gmina w ostatnich latach przeznaczyła środków na to sołectwo, i jakie były wpływy od mieszkańców do budżetu gminy. Radny mówił też, że podejmowanie uchwały bez dogłębnej analizy nie byłoby właściwe.

Z apelem, by uchwały nie wycofywać i zająć stanowisko w tej sprawie wystąpił z kolei burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol. - Ten proces trwa już od roku. Grupa inicjująca odłączenie się Studzionki od naszej gminy, czeka na stanowisko. Będzie im ono potrzebne do tego, by podjąć dalsze działania. Większość danych została przedstawiona na komisjach - mówił burmistrz.

O pozostawienie uchwały apelował też radny i sołtys ze Studzionki, Jan Brzozowski. - Mieszkańcy oczekują na to stanowisko od kilku miesięcy. Jeżeli grupa inicjatywna nie otrzyma w tym miesiącu odpowiedzi, będzie się skarżyć - mówił Jan Brzozowski.

Za wycofaniem projektu uchwały głosowało 9 radnych, również 9 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Wniosek nie został przyjęty, a później uchwała została przegłosowana większością głosów.

ram

T G+ F

Zobacz także

Radni nie zgodzili się na podwyżkę podatków
Radni nie zgodzili się na podwyżkę podatków
Kolarze  ścigali się po ulicach Studzionki
Kolarze ścigali się po ulicach Studzionki
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18