Fot. Powiat Pszczyński

Rada udzieliła absolutorium Zarządowi Powiatu

Powiat21.06.2018, 10:28

Na środowej sesji powiatu radni jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu z tytułu wykonania budżetu za 2017 r.

Według wstępnego planu, dochody budżetu powiatu pszczyńskiego na 2017 rok wynosiły 91 mln 535 tys. 399 zł, a wydatki 93 mln 557 tys. 894 zł.

W wyniku wprowadzonych w trakcie roku zmian budżet uległ zwiększeniu i zamknął się po stronie dochodów kwotą 103 mln 931 tys. 323 zł, a po stronie wydatków 107 mln 574 tys. 732 zł. Ostatecznie, do 31 grudnia plan dochodów został osiągnięty w rekordowej wysokości 104 mln 916 tys. 985 zł (wykonanie w 101%), natomiast plan wydatków - w kwocie 101 mln 744 tys. 821 zł (wykonanie na poziomie 94,6%).

- Bardzo dobre wykonanie dochodów przekraczające zaplanowane wartości zawdzięczamy wykonaniu ogółu dochodów własnych, które przekroczyły 100%, uzyskaniu dotacji ze środków UE oraz dotacji z innych powiatów na zadania bieżące w wysokości wyższej od kwoty zaplanowanej. Niższe od zakładanego wykonanie wydatków spowodowane zostało podobnie jak w latach poprzednich głównie oszczędnościami będącymi efektem przeprowadzanych postępowań przetargowych, oszczędnościami w zakresie opłat za energię w związku z łagodnym przebiegiem zimy oraz przeniesieniem na rok 2018 przebudowy odcinka drogi wraz z przepustem na potoku Pawłówka - tłumaczył skarbnik powiatu, Marek Dutkowski.

Tradycyjnie już znaczną część wydatków powiat pszczyńki przeznaczył na remonty, modernizacje oraz utrzymanie dróg (łącznie 24 mln 345 tys. 406 zł), które stanowiły prawie 24% ogółu wydatków. Do najważniejszych ubiegłorocznych inwestycji należały: przebudowa ul. Zdrojowej i Jeziornej w Pszczynie oraz Goczałkowicach-Zdroju oraz przebudowa ul. Lompy i Topolowej w gminie Miedźna.

Pozytywną opinię w sprawie absolutorium dla Zarządu Powiatu Pszczyńskiego wydała Regionalna Izba Obrachunkowa w Katowicach oraz komisje rady.

Radni najpierw jednogłośnie przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 r., a następnie jednogłośnie udzielili Zarządowi Powiatu Pszczyńskiemu absolutorium.

- Przyjmujemy to głosowanie jako zarząd z dużą satysfakcją. Dziękuję radnym za wszystkie merytoryczne głosy na sesjach i komisjach. Dziękuję członkom Zarządu Powiatu, skarbnikowi oraz zespołowi za dbałość o codzienne obowiązki, ale również wszystko to, co robi ponad zakres obowiązków. To ostatnie głosowanie nad absolutorium w tej kadencji. Było to ważne głosowanie i cieszę się, że byliśmy zgodni - mówił starosta pszczyński, Paweł Sadza.

W kadencji 2014-18 Zarząd Powiatu Pszczyńskiego tworzą: Paweł Sadza - starosta pszczyński, Krystian Szostak - wicestarosta pszczyński, Grzegorz Nogły, Zygmunt Jeleń oraz Stefan Ryt.

(Źródło: Powiat Pszczyński)

man

T G+ F

Zobacz także

Nie chce być radnym od seksu grupowego
Nie chce być radnym od seksu grupowego
Radny pyta burmistrza o... seks grupowy
Radny pyta burmistrza o... seks grupowy
Zniszczenia po wichurze: bądźmy ostrożni w lesie!
Zniszczenia po wichurze: bądźmy ostrożni w lesie!

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18