(fot. powiat)

PZON: Wnioski należy składać za pośrednictwem poczty lub skrzynki podawczej

Powiat16.07.2020, 17:25

Wnioski o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności i legitymacji osoby niepełnosprawnej należy składać do Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Można również zostawić dokumenty w skrzynce podawczej siedziby zespołu.

Powiatowy Zespół ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku przyjmuje wnioski o wydanie orzeczenia o niepełnosprawności, stopniu niepełnosprawności lub o wskazaniach do ulg i uprawnień oraz legitymacji osoby niepełnosprawnej wyłącznie za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Można także pozostawić przesyłkę w skrzynce podawczej w siedzibie PZON w Rybniku, ul. Bolesława Chrobrego 39 (44-200 Rybnik).

Starostwo Powiatowe w Pszczynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pszczynie nie jest organem właściwym do przyjmowania i rozpatrywania ww. wniosków.

Bezpośrednia obsługa klientów odbywa się tylko w przypadkach wymagających osobistego stawiennictwa w siedzibie zespołu, tzn. w sprawie złożenia wniosku o wydanie karty parkingowej i jej odbioru, odbioru legitymacji osoby niepełnosprawnej - po wcześniejszym, telefonicznym ustaleniu daty i godziny.

Informację telefoniczną w zakresie składania wniosków o wydanie orzeczenia, legitymacji osoby niepełnosprawnej, umawianie terminu wizyty w siedzibie jednostki celem złożenia wniosku o kartę parkingową czy odbioru karty parkingowej i / lub legitymacji osoby niepełnosprawnej oraz pomoc w wypełnianiu wniosków można uzyskać, w godzinach od 8.00 do 14.00, pod numerami telefonu: 517 219 410 lub 733 440 133.

Obecnie wszystkie posiedzenia składów orzekających odbywają się bez uczestnictwa osoby orzekanej. Zawieszona zostaje możliwość osobistego składania skarg i wniosków.

(źródło: PZON w Rybniku / powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Informacja Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku
Informacja Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku
Powiat pszczyński wypożycza rowery trójkołowe i sprzęt rehabilitacyjny
Powiat pszczyński wypożycza rowery trójkołowe i sprzęt rehabilitacyjny
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Nowe oświetlenie przejścia na ulicy Bielskiej
Zamknięto mostek na Pszczynce
Zamknięto mostek na Pszczynce
Gmina przebuduje ulicę Lercha
Gmina przebuduje ulicę Lercha

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18