fot. ARiPZP

Pszczyńskie żubry dostały imiona

Pszczyna03.01.2018, 08:49

Dwa byczki urodzone w pszczyńskiej zagrodzie pokazowej mają już imiona. Wybrano je w konkursie.

Byczki będą nazywały się Platyn i Plener. Imiona wybrano w konkursie, na który napłynęło blisko 400 propozycji. Przed ogłoszeniem werdyktu jury musiało sprawdzić w redakcji Księgi Rodowodowej Żubrów, czy któreś z imion nie jest już „zajęte”.

W sierpniu i we wrześniu powiększyło się stado żubrów w pszczyńskiej zagrodzie. Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej tradycyjnie już wybór imion dla narodzonych w zagrodzie żubrów pozostawiła turystom i mieszkańcom Pszczyny.

Wymogi konkursowe były dwa - imiona musiały być męskie i jak przystało na pszczyńską linię hodowlaną zaczynać się na PL. Te warunki spełniło blisko 400 propozycji. Były wśród nich m.in. Pladyd, Platon, Placyd, Plawiusz czy Plestor.

Oceny nadesłanych pomysłów oraz wyboru najciekawszych i najbardziej oryginalnych imion dokonało jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny „Głosu Pszczyńskiego”.

Po długich naradach jury zdecydowało, że byczki będą miały na imię Platyn i Plener. W związku z tym, że w przesłanych zgłoszeniach te imiona się powtórzyły, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecydowało losowanie.

Autorami zwycięskich propozycji zostali: Aleksandra Krawczyk (Platyn) oraz Tomasz Maroszek (Plener). Czekaja na nich nagrody o wartości 300 zł.
Pokazowa Zagroda Żubrów

pako

T G+ F

Zobacz także

Zebrali smakołyki dla żubrów na zimę
Zebrali smakołyki dla żubrów na zimę
Eko Skrzot: ciekawe warsztaty w Zagrodzie Żubrów
Eko Skrzot: ciekawe warsztaty w Zagrodzie Żubrów
Ponad stu maturzystów zatańczyło uroczystego poloneza
Ponad stu maturzystów zatańczyło uroczystego poloneza
Podziękowali ukochanym babciom i dziadkom
Podziękowali ukochanym babciom i dziadkom

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18