fot. UM Pszczyna

Pszczyńskie szkoły otrzymały nowoczesny sprzęt

Pszczyna09.11.2018, 10:29

W 2018 roku ostatnich pięć szkół podstawowych w gminie Pszczyna pozyskało dotację na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.

Te szkoły to: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie oraz Szkoła Podstawowa nr 15 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach.

Placówki te zostały wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki oraz interaktywne monitory dotykowe. Dostawcy sprzętu i oprogramowania są zobowiązani do montażu i konfiguracji urządzeń w szkołach oraz do zapewnienia technicznych szkoleń nauczycieli w zakresie funkcji i obsługi zakupionego sprzętu.

Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% ze środków własnych gmin. Gmina Pszczyna w 2018 roku otrzymała z budżetu państwa na jego realizację 70 tys. zł, a dołożyła z  własnego budżetu 17,5 tys. zł .

W 2017 roku 13 szkół podstawowych w gminie Pszczyna w ramach tego samego programu pozyskało dotację na zakup pomocy dydaktycznych. Otrzymana na realizację programu w 2017 r. kwota wynosiła 181 tys. 869 zł z budżetu państwa oraz 45 tys. 467 zł z budżetu gminy. 

Tym samym wszystkie 18 szkół podstawowych w gminie zostało doposażonych w pomoce dydaktyczne dofinansowane w 80% w ramach programu "Aktywna tablica".
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Czy pszczyńscy nauczyciele będą strajkować?
Czy pszczyńscy nauczyciele będą strajkować?
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18