fot. UM Pszczyna

Pszczyńskie szkoły otrzymały nowoczesny sprzęt

Pszczyna09.11.2018, 10:29

W 2018 roku ostatnich pięć szkół podstawowych w gminie Pszczyna pozyskało dotację na zakup pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu „Aktywna tablica”.

Te szkoły to: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 5 w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie, Szkoła Podstawowa nr 16 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Józefa Pukowca w Pszczynie oraz Szkoła Podstawowa nr 15 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jankowicach.

Placówki te zostały wyposażone w tablice interaktywne, projektory, głośniki oraz interaktywne monitory dotykowe. Dostawcy sprzętu i oprogramowania są zobowiązani do montażu i konfiguracji urządzeń w szkołach oraz do zapewnienia technicznych szkoleń nauczycieli w zakresie funkcji i obsługi zakupionego sprzętu.

Program finansowany jest w 80% ze środków budżetu państwa i w 20% ze środków własnych gmin. Gmina Pszczyna w 2018 roku otrzymała z budżetu państwa na jego realizację 70 tys. zł, a dołożyła z  własnego budżetu 17,5 tys. zł .

W 2017 roku 13 szkół podstawowych w gminie Pszczyna w ramach tego samego programu pozyskało dotację na zakup pomocy dydaktycznych. Otrzymana na realizację programu w 2017 r. kwota wynosiła 181 tys. 869 zł z budżetu państwa oraz 45 tys. 467 zł z budżetu gminy. 

Tym samym wszystkie 18 szkół podstawowych w gminie zostało doposażonych w pomoce dydaktyczne dofinansowane w 80% w ramach programu "Aktywna tablica".
UM Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Co z maturami?
Co z maturami?
Rosną mury Dwójki
Rosną mury Dwójki
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Wakacyjne konkursy w goczałkowickiej bibliotece
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu
Policyjne patrole wodne i rowerowe gotowe do sezonu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18