Pszczyński Zamek na tablicach

17.08.2006, 13:50

Pszczyna, powiat

Siedem wielkogabarytowych znaków pojawi się już wkrótce na śląskich drogach. Będą informować turystów o istnieniu pszczyńskiego Zamku.


Powiat pszczyński dopiero od stycznia tego roku jest członkiem Śląskiej Organizacji Turystycznej, a dzięki temu już wkrótce uda się w znaczący sposób polepszyć oznakowanie turystyczne Pszczyny.

- Muzeum Zamkowe w Pszczynie zostało wpisane na listę Top 11 - 11 największych atrakcji turystycznych Śląska – mówi Dariusz Skrobol, naczelnik wydziału promocji i integracji pszczyńskiego starostwa. – Wytypowała je Kapituła Drogowych Znaków Turystycznych w Województwie Śląskim i do końca roku 11 obiektów szczególnie atrakcyjnych pod względem turystycznym na Śląsku zyska oznakowanie znakami zatwierdzonymi przez ŚOT i ministerstwo. Opracowano do nich dojazdy z DK1 i A4, czyli drogi, na których natężenie ruchu każdego dnia wynosi kilkanaście tysięcy pojazdów – dodaje.

7 tablic będzie kosztowało 20 tys. zł, ale 75% środków będzie pochodziło z ŚOT-u. Potrzebne 5 tys. zł wyłożą wspólnie Starostwo (1 tys. zł) i Urząd Miasta (4 tys. zł)

Nowe znaki wchodzą w skład Polskiego Systemu Informacji Turystycznej. Dwa z nich o wymiarach 3x2 m zostaną umieszczone po obu stronach DK1 w Pszczynie, przy ul. Górnośląskiej. Znajdzie się na nich informacja, że Zamek jest oddalony o 2 km, będą też wskazywały kierunek. Trzy kolejne o wymiarach 3,6x2,4 m zostaną umieszczone na autostradzie A4. Podobny znak pojawi się przy drodze ekspresowej S1. Te ogromne znaki zostaną ulokowane w Katowicach i okolicach Mysłowic. Najmniejszy znak o wymiarach 2,05x0,25 m pojawi się już w Pszczynie, przy ul. Szymanowskiego.

- Aktualnie jesteśmy już po zatwierdzeniu wszystkich znaków. Każdy z nich będzie przedstawiał wizerunek Zamku, napis Muzeum Zamkowe Pszczyna, odległość do celu i kierunek jazdy – mówi Dariusz Skrobol. – Teraz ludzie przejeżdżają DK1 i nie wiedzą, że w pobliżu znajdują się godne zobaczenia miejsca i atrakcje. Jestem pewien, że ta sytuacja się zmieni – dodaje.

pin

T G+ F

Zobacz także

Zamek na tablicach przy DK1
Zamek na tablicach przy DK1
Oznakują pszczyński Zamek
Oznakują pszczyński Zamek
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
"Perła 2019" - III edycji konkursu aktorsko-wokalno-teatralnego
VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery
VII Targi Edukacji, Pracy i Kariery
17. edycja Reggae w Stodole
17. edycja Reggae w Stodole

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18