St. asp. Grzegorz Owczarz odebrał odznaczenie w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego (fot. Śląski Urząd Wojewódzki)

Funkcjonariusz pszczyńskiej straży pożarnej odznaczony

Pszczyna07.11.2018, 10:42

22 października w Katowicach odbyła się ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych. W gronie uhonorowanych znalazł się funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, st. asp. Grzegorz Owczarz.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Uhonorowane zostały osoby zasłużone w różnych dziedzinach życia społecznego, w tym w pracy zawodowej oraz na rzecz rozwoju nauki i kultury. Wśród nich był funkcjonariusz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie, który z rąk wicewojewody śląskiego, Piotra Kołodziejczyka odebrał Złoty Krzyż Zasługi.

Główną przesłanką do uhonorowania strażaka było dostrzeżenie jego zaangażowania i poświęcenia na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej w gminie Bestwina. St. asp. Grzegorz Owczarz jako Komendant Gminny ZOSP, prezes OSP Kaniów, a jednocześnie radny gminny wniósł niekwestionowany wkład w poprawę bezpieczeństwa mieszkańców poprzez działania zmierzające do stałego doposażenia jednostek ochrony przeciwpożarowej, poprawę wyszkolenia strażaków ochotników, edukację najmłodszych druhów. Jego działania doprowadziły do zwiększenia bezpieczeństwa nie tylko w domenie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, lecz również w obszarze ochrony przeciwpowodziowej, ratownictwa technicznego oraz pomocy medycznej.

Krzyż Zasługi jest polskim odznaczeniem państwowym nadawanym od 1923 r. postanowieniem Prezydenta RP za zasługi dla państwa lub obywateli. Według ustawy z 1992 r. o orderach i odznaczeniach Krzyż Zasługi jest nagrodą dla osób, które mają zasługi dla państwa lub obywateli, podejmując czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść państwu lub obywatelom. Odznaczenie jest nadawane także za ofiarną działalność publiczną oraz ofiarne niesienie pomocy oraz działalność charytatywną.
KP PSP Pszczyna

pako

T G+ F

Zobacz także

Pszczyńscy strażacy rozdali czujniki tlenku węgla
Pszczyńscy strażacy rozdali czujniki tlenku węgla
gorący temat
Wiał silny wiatr: 14 interwencji, zniszczone auta i dach domu
Wiał silny wiatr: 14 interwencji, zniszczone auta i dach domu
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18