(fot. powiat)

Pszczyński PUP dobrze realizuje instrumenty tarczy

Powiat03.06.2020, 15:47

Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie sprawnie realizuje pomoc dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej, co podkreślił na specjalnej konferencji w pszczyńskim urzędzie wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Stanisław Szwed.

- Chronimy miejsca pracy. Rozwiązania z tarczy kierujemy do różnych grup - osób samozatrudnionych, mikroprzedsiębiorców i większych firm. Do tej pory do przedsiębiorców z województwa śląskiego trafiło 1,5 mld zł w ramach różnych instrumentów tarczy antykryzysowej - mówił Stanisław Szwed, wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Nie bez przyczyny odwiedził Pszczynę - tutejszy Powiatowy Urząd Pracy wskazał jako ten, które bardzo dobrze radzi sobie z realizacją wniosków przedsiębiorców, którzy utracili część dochodów ze względu na pandemię koronawirusa.

Wiceminister o działaniu tarczy rozmawiał z wicewojewodą śląskim, Janem Chrząszczem, starostą pszczyńskim, Barbarą Bandołą oraz dyrektor PUP w Pszczynie, Bernadetą Sojką-Jany.

Jak zaznaczyła Bernadeta Sojka-Jany, powiat pszczyński zawsze charakteryzowała niska stopa bezrobocia oraz bardzo duża liczba podmiotów gospodarczych. - Mikro, małych i średnich przedsiębiorstw jest w naszym powiecie 12 100, z tego aż 9 000 firm to jednoosobowe działalności gospodarcze. Mając tę wiedzę priorytetem staje się realizacja tarczy antykryzysowej na naszym terenie, dbałość o miejsca pracy, ich ochronę, ochronę pracodawców i przedsiębiorców - zaznaczyła dyrektor PUP. Właśnie na to zadanie Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie pozyskał 41,5 mln zł, z czego do dnia dzisiejszego wydatkowano już 13 mln zł. By płynnie wypłacać przedsiębiorcom środki, urząd pracuje od 6.00 do 21.00, w tym także w soboty. - Urzędy pracy mają świadomość jaka jest nasza misja i w dbałości o miejsca pracy musimy podjąć wszelkie działania. Dziękuję staroście za wsparcie, bo przy realizacji tarczy pomagają nam także pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie - dodała dyrektor.

Starosta Barbara Bandoła w rozmowie z wiceministrem podkreśliła konieczność uruchomienia tarczy również dla samorządów. - Jednostki samorządu terytorialnego bardzo odczuwają skutki spowolnienia gospodarczego. Pomoc państwa jest niezbędna, bo to samorządy realizują inwestycje, które są motorem napędowym lokalnej gospodarki - zaznaczyła Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

Wiceminister spotkał się także z właścicielami i dyrekcją pszczyńskiej firmy Greń, która otrzymała wsparcie z jednego z instrumentów tarczy.

(źródło: powiat, PUP)

KK

T G+ F

Zobacz także

26,5 mln zł na ratowanie miejsc pracy w powiecie
26,5 mln zł na ratowanie miejsc pracy w powiecie
1,6 mln zł wypłacono pszczyńskim przedsiębiorcom
1,6 mln zł wypłacono pszczyńskim przedsiębiorcom
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala
Sześć pomp infuzyjnych trafiło na Oddział Neonatologiczny pszczyńskiego szpitala

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18