Pszczyńska policja ma nowego komendanta

15.01.2014, 13:31

Powiat

Dotychczasowy pierwszy zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Bieruniu, nadkom. Czesław Polak od jutra pełnić będzie obowiązki komendanta pszczyńskiej policji.


Insp. Ireneusz Szwarga na swój wniosek z dniem dzisiejszym przechodzi w stan spoczynku. Komendantem Powiatowym Policji w Pszczynie był niespełna rok, od lutego 2013 r.

- Przez lata służby w policji na co dzień podejmowałem trudne i bardzo trudne decyzje, ale proszę mi wierzyć – ta jedna jest najtrudniejsza. Dzisiaj rozstaję się z mundurem i... nie wiem, co będę robił. Odchodząc, mam świadomość, że zostawiam w Pszczynie kawałek swojego serca – mówił ustępujący komendant.
Z dniem 16 stycznia obowiązki komendanta pszczyńskiej policji pełnić będzie nadkom. Czesław Polak. Decyzją Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, nadinsp. Krzysztofa Jarosza, póki co będzie on p.o. komendanta do 15 lipca 2014 r. Konieczne jest bowiem ogłoszenie konkursu na szefa policji w Pszczynie.

Nadkom. Czesław Polak ma 51 lat, jest magistrem administracji. Ma żonę, dwoje dzieci. Mieszka w Rybniku. Do służby w policji trafił w styczniu 1985 roku, początkowo związany ze służbami prewencyjnymi, później trafił do służby kryminalnej, z którą związany jest do dziś. Od 2005 r. był zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Czerwionce – Leszczyny, a od 2011 r. - zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku. W lutym 2013 r. został pierwszym zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Bieruniu.

- To dla mnie ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że będę mógł pełnić obowiązki na takim stanowisku. To nie tylko awans, ale też wielkie wyzwanie i obowiązek, który będę się starał rzetelnie i skutecznie realizować – mówił nadkom. Polak.

Dziś odbyła się uroczystość przekazania obowiązków. To jednak nie jedyne zmiany personalne w pszczyńskiej policji na najwyższym szczeblu. Raport złożył nie tylko komendant, ale również jego zastępca, mł. insp. Janusz Wilczek, który przejdzie w stan spoczynku z dniem 31 stycznia br.

pako

T G+ F

Zobacz także

Pszczyńska policja świętowała
Pszczyńska policja świętowała
W poniedziałek powitamy nowego komendanta
W poniedziałek powitamy nowego komendanta
"Żubrowisko"  w PCKul-u oraz online
"Żubrowisko" w PCKul-u oraz online
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
W starostwie szkolą się z wdrażania dostępności
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców
25 września: trzy zakażenia, dwoje ozdrowieńców

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18