Pszczynianie wzięli udział w Marszu Ruchu Autonomii Śląska

18.07.2011, 12:24

Region

W niedzielę 16.07.2011r. na ulicach Katowic królował kolor żółty i niebieski. W samo południe z Palcu Wolności wyruszył V Marsz Ruchu Autonomii Śląska, organizowany w rocznicę przyznania prze Sejm II RP Statutu Organicznego Województwa Śląskiego.


W tłumie liczącym ponda 2 tysiące manifestujących obywateli, którzy zabrali odpowiedzialność za własny region nie mogło zabraknąć reprezentacji z Pszczyny.Marsz przeszedł przez główne ulice Katowic zmierzając na Plac Sejmu Śląskiego, gdzie uczestników powitał dr Jerzy Gorzelik, następnie głosy poparcia dla działaczy RAŚ zabrali reprezentanci walczący o swoje prawa autonomii regionalnej w Niemczech jak i Czechach. Największy entuzjazm jednak wzbudził występ ostatnio nagrodzonego przez RAŚ nagrodą Śląski Tacyt Kazimierza Kutza. Jak sam mówił wszyło dla nas słońce by dodać nam sił na odzyskanie autonomii w 2020r.

Po części oficjalnej na uczestników marszu czekały liczne atrakcje. Na scenie pojawił się min. zespół Pomau, nie zabrakło atrakcji dla dzieci i zimnego piwa, dla tych starszych.

Skrajnych działaczy sprzeciwu wychwyciły tak naprawdę tylko media. Jak mówi Pan Aleksander: Jesteśmy bardzo zadowoleni z marszu. Odbył się zgodnie z planem, i bez zakłóceń kontrmanifestacji. Mamy nadzieję, że słońce nad RAŚ nie zgaśnie a za rok będzie nas jeszcze więcej.

Aleksandra Smolak

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Wzięli pieniądze na drogi
Wzięli pieniądze na drogi
Wzięli akcje RPWiK
Wzięli akcje RPWiK
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Przekazali pieniądze na budowę Domu Ojca Pio
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte
Powiatowe szkoły zapraszają na dni otwarte

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18