Pszczyna żąda dostępu do morza!

Pszczyna17.04.2017, 12:56

Maszyna tym razem wjedzie w grządki, zajmie też lokal po księgarni na ul. Piastowskiej. Od 15 do 18 czerwca odbędzie się szósta edycja festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna.

Festiwal w tym roku odbędzie się pod hasłem „Pszczyna żąda dostępu do morza”. - Kiedyś dawno temu na starej targowicy było takie graffiti. To jest pewna metafora potrzeby innego, czegoś czego nie ma. Festiwal Teatralna Maszyna Pszczyna jest czymś takim. Ważnym wydarzeniem na tegorocznej edycji festiwalu będzie obecność Teatru Nowego ze Słupska. Przyjadą do nas z czterema spektaklami z ich repertuaru. Mogę zdradzić, że to będą znane twarze z telewizora – mówi Wojciech Jakubiec, szef artystyczny festiwalu.

Serce festiwalu – podobnie jak rok temu – tętnić będzie w budynku po pralni szpitalnej. Spektakle będą też grane w innych miejscach, m.in. na terenie Miejskiego Zakładu Zieleni przy ul. Szymanowskiego oraz w lokalu po księgarni przy ul. Piastowskiej 1.

- Gramy w grządkach Miejskiego Zakładu Zieleni za murem naprzeciwko „Rolniczoka”. Wskazujemy też miejsca, które są w mojej ocenie wyjątkowo bolesne – takim jest lokal po zamkniętej księgarni na Piastowskiej – mówi Wojciech Jakubiec. - Idea festiwalu - przywracanie do życia niezagospodarowanych przestrzeni miejskich - jest cały czas aktualna, o czym świadczy sytuacja związana z pralnią szpitalną. To dzięki Maszynie pralnia została zauważona. Jak wiemy, pomysłów na jej zagospodarowanie jest kilka. Jestem przekonany, że festiwal się do tego przyczynił – dodaje pomysłodawca festiwalu.

Klub festiwalowy, wzorem lat ubiegłych, przystań znajdzie w Bugsy's Music Restaurante. Tam będą festiwalowe koncerty. Jak dodaje Wojciech Jakubiec, muzyki w tym roku ma być na festiwalu bardzo dużo.

Poza tym festiwal znowu zawita do Suszca, gdzie 21 maja będzie można zobaczyć „Maszynę w żniwach”. Wiadomo też, że 17 czerwca na festynie na osiedlu Stara Wieś mieszkańcy będą mogli zobaczyć spektakl Teatru „Gry i Ludzie”. Więcej szczegółów dotyczących programu festiwalu szef artystyczny ujawni wkrótce. Szukajcie informacji na www.teatralnamaszyna.pl oraz na profilu FB festiwalu.

 

Reklama

Reklama

jack

T G+ F

Zobacz także

Maszyna naoliwiona. W repertuarze tuzy aktorstwa i muzyki
Maszyna naoliwiona. W repertuarze tuzy aktorstwa i muzyki
Zapraszają do roboty! Zostań Maszynistą!
Zapraszają do roboty! Zostań Maszynistą!
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Z kijami wokół Zbiornika Łąckiego
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Fryzjerskie szaleństwo w PZS nr 1
Święto Teatru z POPP
Święto Teatru z POPP
Trzy włamania w Łące
Trzy włamania w Łące

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20