Pszczyna podpisze umowę partnerską z Wałbrzychem?

09.10.2012, 08:57

Pszczyna, Wałbrzych

O współpracy Pszczyny z Wałbrzychem, gmin, które łączy postać księżnej Daisy rozmawiali włodarze obu miast. Burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol spotkał się z prezydentem Wałbrzycha, Romanem Szełemejem, aby omówić ewentualne płaszczyzny współpracy.


Warto inicjować wspólne wydarzenia, tym bardziej, że w czerwcu przyszłego roku minie 140 lat od narodzin księżnej Daisy oraz 70 lat od daty jej śmierci w Wałbrzychu.

Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, któremu towarzyszyli zastępca Barbara Sopot-Zembok, przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka oraz Kierownik Referatu Promocji Marta Wesołowska spotkali się w Ratuszu z prezydentem Romanem Szełemejem, jego zastępcą Zygmuntem Nowaczykiem, przewodniczącą Rady Miejskiej Marią Romańską oraz zarządem Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateuszem Mykytyszynem i Magdaleną Woch.

W trakcie spotkania pojawił się pomysł, aby oba miasta podpisały umowę partnerską. Współpraca miast zakładałaby wspólne obchody roku 2013 jako roku księżnej Daisy oraz wymianę młodzieży, która zwiedzając zabytki Pszczyny i Wałbrzycha poznawałaby historię.

Delegacja z Pszczyny odwiedziła Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, gdzie została przyjęta przez kanclerza uczelni Jana Zwierko. W trakcie wizyty odbyło się spotkanie z prezesem spółki Zamek Książ, Krzysztofem Urbańskim. Spółka zarządzająca trzecim co do wielkości zamkiem w Polsce jest jednym z fundatorów Fundacji Księżnej Daisy von Pless.

Na zdjęciu: Od lewej zastępca burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok, kierownik referatu promocji w Pszczynie Marta Wesołowska, przewodniczący Rady Miejskiej Pszczyny Leszek Szczotka, prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i prezes Fundacji Księżnej Daisy von Pless, Mateusz Mykytyszyn (źródło i fot. pszczyna.pl)

ram

T G+ F

Zobacz także

Wypowiedz umowę na śmieci!
Wypowiedz umowę na śmieci!
Podpisano umowę na przebudowę ulicy
Podpisano umowę na przebudowę ulicy
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18