(fot. UM)

400 nowych sadzonek krzewów i pnączy

Pszczyna29.05.2020, 05:50

Gmina Pszczyna otrzymała dofinansowanie w ramach programu „Wzbogacenie różnorodności biologicznej na terenie zabytkowego Parku Pszczyńskiego” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Głównym celem projektu jest posadzenie krzewów oraz pnączy w zachodnim fragmencie Parku Zamkowego. Planowane  nasadzenia stanowić będą kompozycyjną całość wysokiej jakości elementów środowiska pod kątem historycznym, kulturalnym i przyrodniczym (poprzez zaspokajanie potrzeb społeczeństwa pod względem wypoczynkowym, rekreacyjnym, zdrowotnym i estetycznym, szeroko rozumianej ekologii oraz biologii i bioróżnorodności).

Kształtowanie planowanych nasadzeń pozwoli na wzbogacenie części Parku Pszczyńskiego oraz będzie stanowić najistotniejszy  wyróżnik większego krajobrazu kulturowego jakim jest park w Pszczynie.

Wartość projektu wynosi prawie 33 tys. zł, z czego kwota dofinansowania z WFOŚiGW w Katowicach to ponad 21 tys. zł. Projekt będzie realizowany do końca października br. Efektem zadania będzie zasadzenie 400 szt. sadzonek krzewów i pnączy.

(źródło: UM)

KK

T G+ F

Zobacz także

200 nowych drzewek w pszczyńskim parku
200 nowych drzewek w pszczyńskim parku
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Dni EKO Sąsiada
Dni EKO Sąsiada
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych
Dopłaty do zakupu samochodu elektrycznego. Nawet 18 tys. złotych

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18