Pszczyna ma Super Wolontariuszy

05.12.2011, 12:04

Pszczyna

Zwykle nie stoją na środku sceny, ale niosą pomoc tym, którzy jej potrzebują. Miasto po raz pierwszy przyznało statuetki „SUPER WOLONTARIUSZA”.


5 grudnia jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli święto wszystkich ludzi dobrej woli, którzy poświęcają swój czas i energię, bezinteresownie pomagając innym. W naszym kraju jest prawie 7 mln wolontariuszy. Nie brakuje ich także w gminie Pszczyna. Stąd członkowie Komisji Spraw Społecznych Rady Miejskiej w Pszczynie pod przewodnictwem Marceliny Leki wpadli na pomysł, by docenić ich działania.
W przeddzień Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w Pszczyńskim Centrum Kultury zostały wręczone statuetki „Super Wolontariusza”, autorstwa pszczyńskiej plastyczki Dobromiły Krzemień. Statuetka jest opatrzona słowami papieża Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, ale przez to, czym jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Uroczystość uświetniła utalentowana wokalnie i tanecznie pszczyńska młodzież.

Wyróżnieni wolontariusze:
Władysława i Zygmunt Smolorzowie od samego początku angażują się w działalność pszczyńskiego Hospicjum im. Z hospicjum została także wyróżniona Teresa Tomczykiewicz.

Helena Jochemczyk i Anna Kast – wolontariuszki Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.

Krystyna Fuławka – założycielka Środowiskowego Domu Samopomocy, inicjatorka budowy „Domu Kulejących Aniołów” w Piasku dla osób niepełnosprawnych.

Edyta Adamczyk większość swojego wolnego czasu spędza pomagając wychowankom ośrodka dla dzieci niewidomych i niedowidzących w Rudołtowicach.

Wolontariuszki Ochronki Parafialnej przy parafii Podwyższenia Krzyża Św.: Halina Koserczyk, Małgorzata Main, Otylia Kuś, Maria Konieczny, Jolanta Bonikowska, Gertruda Zientek, Bernadeta Blokesz, Bożena Spek, Danuta Gawlas, Jadwiga Hanc, Anna Sojka, Halina Szłapa oraz Danuta Ślęczka. Zajmują się ok. 30 dziećmi w wieku przedszkolnym, pomagając rodzicom, którzy są w tym czasie w pracy.

Szymon Szczepańczyk, od 2004 r. jest związany z Ośrodkiem Matka Boża Różańcowa w Pszczynie i Woli. To współzałożyciel zespołu integracyjno-folklorystycznego Folkowianie.

Elżbieta Lisiecka i Marek Gorke, małżeństwo ze Starej Wsi. Od dwóch lat dbają m.in. o otoczenie i utrzymanie zieleni wokół kościoła w Starej Wsi, czystość ulic i utrzymanie porządku w wielu miejscach Pszczyny.

ram

T G+ F

Zobacz także

Pszczyna ma swoich Super Majstrów!
Pszczyna ma swoich Super Majstrów!
Pszczyna ma swojego Super Majstra
Pszczyna ma swojego Super Majstra
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
12 kierowców ukaranych za przejazd na czerwonym świetle
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
Bezpłatne przejazdy dla Honorowych Dawców Krwi
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”
„Skrawek Nieba - Artyści Dzieciom”

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18