Pszczyna: fałszywe recepty na leki psychotropowe

21.10.2011, 12:14

Pszczyna, Czechowice-Dziedzice

Policjanci z Czechowic – Dziedzic wspólnie z funkcjonariuszami z Pszczyny ustalili i zatrzymali dwie kobiety w wieku 30 i 31 lat podejrzane o fałszowanie recept i wyłudzanie znacznych ilości leków psychotropowych na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia. Za to przestępstwo kobietom grozi kara nawet do 8 lat więzienia.

Policjanci z Czechowic-Dziedzic uzyskali informację z treści której wynikało, że nieznana osoba wprowadza do obiegu fałszywe recepty.

Sfabrykowane recepty, poza aptekami w Czechowicach – Dziedzicach pojawiły się także w aptekach w Pszczynie i Bieruniu.

Funkcjonariusze zajmujący się sprawą, w trakcie czynności wpadli na trop dwóch kobiet. Przestępczy tandem został zatrzymany przez pszczyńskich policjantów na gorącym uczynku. Kobiety próbowały zrealizować fałszywą receptę na silny lek psychotropowy w jednej z aptek w Pszczynie.

Jak ustalili śledczy ściśle współpracujący przy tej sprawie z Narodowym Funduszem Zdrowia, przez kilka miesięcy kobiety zdołały „wyprodukować” i wprowadzić do obiegu kilkadziesiąt tak sfałszowanych recept na leki psychotropowe. Wspólniczki działały na terenie województwa śląskiego i małopolskiego. Recepty wypisywane były na nazwiska fikcyjnych pacjentów, a po ich realizacji pozyskane w ten nielegalny sposób leki były sprzedawane innym osobom.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 8 lat więzienia. O ich dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. (źródło: KPP Pszczyna)

ram

T G+ F

Zobacz także

Jeśli fałszywe, to w dobrej wierze
Jeśli fałszywe, to w dobrej wierze
Do 8 lat za fałszywe alarmy
Do 8 lat za fałszywe alarmy
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18