fot. UM Pszczyna

Pszczyna bez barier

Pszczyna07.08.2018, 11:46

Pszczyna weźmie udział w programie „Śląskie bez barier” i przeprowadzi monitoring przestrzegania praw osób z niepełnosprawnościami.

W Urzędzie Miejskim miało miejsce spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Wspierania Organizacji Pozarządowych „MOST” z Katowic. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol podpisał porozumienie w sprawie zasad przeprowadzenia monitoringu stopnia wdrażania Konwencji ONZ o prawach osób niepełnosprawnych.

Gmina Pszczyna jako jedna z kilkunastu w województwie śląskim została zaproszona do udziału w projekcie „Śląskie bez barier”, realizowanym w ramach umowy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Projekt nastawiony jest na badanie jednostek administracji publicznej w województwie śląskim pod kątem wdrażania postanowień konwencji.

Dzięki zaplanowanym działaniom zostaną zebrane informacje do raportu dotyczącego sytuacji w gminie w zakresie przestrzegania praw osób z niepełnosprawnościami. Następnie zostaną przygotowane rekomendacje zawierające wskazanie obszarów wymagających analizy i przygotowania propozycji rozwiązań.

Zakończenie monitoringu planuje się na listopad.

(Źródło: UM Pszczyna)

man

T G+ F

Zobacz także

Uskrzydlony 2019. Czekają na zgłoszenia do nagrody
Uskrzydlony 2019. Czekają na zgłoszenia do nagrody
Pomóż tworzyć informator dla osób z niepełnosprawnościami
Pomóż tworzyć informator dla osób z niepełnosprawnościami

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 17