Przystań Ocalenie otrzymała cenne wsparcie

Ćwiklice12.03.2015, 09:48

Fundacja Przystań Ocalenie z Ćwiklic została laureatem lutowej edycji „Pomocy dla Schronisk”, akcji organizowanej przez sklep Krakvet.pl. Fundacja otrzyma wsparcie w produktach zoologicznych o wartości przekraczającej 15 tys. zł.

Przystań Ocalenie to wyjątkowe „schronisko". Wśród swoich podopiecznych ma między innymi konie, krowy, świnie czy ptactwo. Zwycięstwo organizacji opiekującej się zwierzętami innymi niż psy czy koty jest dużym wydarzeniem w 6-letniej historii akcji.

Komitet Pomocy dla Zwierząt w Tychach, pod którego egidą działa Fundacja istnieje od 1998 r. Jego flagową działalnością jest niesienie pomocy i ratowanie koni. Od lat zajmują się zbiórką pieniędzy na ich wykup - prosto z transportów, baz przeładunkowych, targów końskich, aby później opiekować się nimi w swojej przystani. Jednak Przystań Ocalenie to nie tylko azyl dla koni. To także schronienie dla wielu innych stworzeń, które wymagają pomocy.

- Obecnie na utrzymaniu naszej organizacji, oprócz prawie 100 koni oraz wielu psów i kotów, znajduje się około 200 innych zwierząt, w tym: bydło, trzoda chlewna, kozy, barany, osły, kury, kaczki, gęsi, koguty. Staramy się być wszędzie tam, gdzie naszym mniejszym braciom dzieje się krzywda, aby reagować i zmieniać ich często ciężki los. Nasz Komitet prowadzi również działalność edukacyjną dla dzieci i młodzieży, mającą na celu zapobieganie okrutnemu traktowaniu zwierząt. Uczymy rozumienia ich potrzeb i budowania szacunku dla otaczających nas stworzeń. Dzięki pomocy sklepu KrakVet.pl będziemy mogli usprawnić naszą działalność. Fundusze, które zaoszczędzimy na wygranych produktach możemy przeznaczyć na inne cele, a do zrobienia mamy jeszcze naprawdę wiele – komentuje Dominik Nawa, prezes Fundacji Przystań Ocalenie.

Od początku trwającej już 6 lat akcji „Pomoc dla Schronisk” przekazano prawie milion złotych. Każdego miesiąca na forum internetowego sklepu zoologicznego Krakvet.pl jego klienci zgłaszają organizacje, które według nich powinny otrzymać wsparcie. W kolejnym etapie odbywa się głosowanie. Organizacja, która otrzyma najwięcej głosów zostaje laureatem miesiąca. Zwycięzca akcji Pomoc dla Schronisk może zrealizować nagrodę w formie zamówienia najpotrzebniejszych produktów zoologicznych, dowolnie przez nich wybranych.

jack

T G+ F

Zobacz także

Konie uciekły z zagrody. Ruszyły drogą w kierunku Poręby
Konie uciekły z zagrody. Ruszyły drogą w kierunku Poręby
Wybudują schronisko i hotel dla psów
Wybudują schronisko i hotel dla psów
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska
Apel w sprawie trudnej sytuacji Uzdrowiska

Komentarze:

Magda 2015-03-13 godz. 12:54
Tak trzymać, Panie Dominiku!
treść:
autor:

SQL: 18