Przyjemna nauka języka

19.11.2008, 11:25

Gilowice

15 listopada, w sobotni poranek w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach odbyła się druga edycja „Dnia języków obcych.


Pomysłodawcą jest zespół lingwistyczny składający się z nauczycieli ogólniaka. Dzień ten przede wszystkim ma na celu rozpowszechnienie kultury europejskiej. Tym sposobem pedagodzy postanowi urozmaicić zajęcia i pokazać uczniom, że nauka języków obcych, także może być przyjemna.

- Podczas tego dnia uczniowie mają możliwość nauki języka na wesoło – podsumowuje mgr Justyna Kściuczyk, nauczycielka języka angielskiego.

Cała społeczność uczniowska zaangażowała się w występy muzykalno-artystyczne przygotowane w języku angielskim, francuskim i niemieckim, które są nauczane w gilowickim liceum. Wielki entuzjazm wśród uczniów wywołał teleturniej wiedzowy, w którym po nie udanej odpowiedzi grupy konkursowej, szansę dostawała publiczność, która z zapałem walczyła o słodkości.Podczas przerwy wszyscy oblegali stanowiska z przysmakami przygotowanymi w duchu kuchni europejskiej.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogą sobie pogratulować, ponieważ idea tegoż dnia została zrealizowana w stu procentach…

Dlaczego warto uczyć się języków?

Daniela Wybrańczyk, lat 18

W liceum podjęłam naukę języka angielskiego i francuskiego. Kiedyś uczestniczyłam także w zajęciach łaciny organizowanych w szkole. Nauka języków obcych stanowi istotną umiejętność w życiu codziennym każdego człowiek, ponieważ umożliwia sprawne komunikowanie się, nie trzeba w ten sposób „bać” się zagranicznych wyjazdów. Sama mogłam się o tym przekonać podczas tegorocznych wakacji, które spędziłam we Francji i Londynie, gdzie nie poradziła bym sobie bez znajomości języka angielskiego i francuskiego, bądź przynajmniej jednego z nich.

Arkadiusz Czernecki, lat 18

Moim wiodącym językiem jest niemiecki, ale na początku edukacji w liceum uczyłem się także angielskiego. Uważam, że w dzisiejszych czasach, znajomość języka obcego jest konieczna w prawie każdej dziedzinie życia. W tym roku, podczas wakacji wyjechałem do pracy zagranicę i miałem okazję przekonać się na własnej skórze jak niezmiernie ważna jest umiejętność władania jakimkolwiek językiem obcym. Od tego czasu postanowiłem podjąć naukę angielskiego, aby podczas rozmowy nie jąkać się i pomagać sobie rękami, bo to jednak trochę krępujące…

Marta Kowalik, lat 16

Uczę się języka francuskiego, a idąc do liceum jako przedmiot dodatkowy wybrałam język angielski. Uważam, że umiejętność władania językami obcymi jest bardzo ważna w podróżach, a także w życiu każdego młodego człowieka, który ma zamiar pozyskać dobre stanowisko pracy, czy to w Polsce, bądź za granicą. Kiedyś miałam okazję uczestniczyć w zajęciach, na które zaproszeni byli uczniowie z Niemiec, Czech i Słowacji, w ten sposób mogłam sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności językowe.
Agnieszka Nycz

agw

T G+ F

1

1
1

Zobacz także

Szkoła przyjemna i bezpieczna
Szkoła przyjemna i bezpieczna
Choroba niebieskiego języka
Choroba niebieskiego języka
Dziś i jutro kino tureckie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Dziś i jutro kino tureckie w Pszczyńskim Klubie Filmowym
Alarm Smogowy w powiecie pszczyńskim na dzień 11 grudnia
Alarm Smogowy w powiecie pszczyńskim na dzień 11 grudnia

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18