Przyjemna nauka języka

19.11.2008, 11:25

Gilowice

15 listopada, w sobotni poranek w Liceum Ogólnokształcącym w Gilowicach odbyła się druga edycja „Dnia języków obcych.


Pomysłodawcą jest zespół lingwistyczny składający się z nauczycieli ogólniaka. Dzień ten przede wszystkim ma na celu rozpowszechnienie kultury europejskiej. Tym sposobem pedagodzy postanowi urozmaicić zajęcia i pokazać uczniom, że nauka języków obcych, także może być przyjemna.

- Podczas tego dnia uczniowie mają możliwość nauki języka na wesoło – podsumowuje mgr Justyna Kściuczyk, nauczycielka języka angielskiego.

Cała społeczność uczniowska zaangażowała się w występy muzykalno-artystyczne przygotowane w języku angielskim, francuskim i niemieckim, które są nauczane w gilowickim liceum. Wielki entuzjazm wśród uczniów wywołał teleturniej wiedzowy, w którym po nie udanej odpowiedzi grupy konkursowej, szansę dostawała publiczność, która z zapałem walczyła o słodkości.Podczas przerwy wszyscy oblegali stanowiska z przysmakami przygotowanymi w duchu kuchni europejskiej.

Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogą sobie pogratulować, ponieważ idea tegoż dnia została zrealizowana w stu procentach…

Dlaczego warto uczyć się języków?

Daniela Wybrańczyk, lat 18

W liceum podjęłam naukę języka angielskiego i francuskiego. Kiedyś uczestniczyłam także w zajęciach łaciny organizowanych w szkole. Nauka języków obcych stanowi istotną umiejętność w życiu codziennym każdego człowiek, ponieważ umożliwia sprawne komunikowanie się, nie trzeba w ten sposób „bać” się zagranicznych wyjazdów. Sama mogłam się o tym przekonać podczas tegorocznych wakacji, które spędziłam we Francji i Londynie, gdzie nie poradziła bym sobie bez znajomości języka angielskiego i francuskiego, bądź przynajmniej jednego z nich.

Arkadiusz Czernecki, lat 18

Moim wiodącym językiem jest niemiecki, ale na początku edukacji w liceum uczyłem się także angielskiego. Uważam, że w dzisiejszych czasach, znajomość języka obcego jest konieczna w prawie każdej dziedzinie życia. W tym roku, podczas wakacji wyjechałem do pracy zagranicę i miałem okazję przekonać się na własnej skórze jak niezmiernie ważna jest umiejętność władania jakimkolwiek językiem obcym. Od tego czasu postanowiłem podjąć naukę angielskiego, aby podczas rozmowy nie jąkać się i pomagać sobie rękami, bo to jednak trochę krępujące…

Marta Kowalik, lat 16

Uczę się języka francuskiego, a idąc do liceum jako przedmiot dodatkowy wybrałam język angielski. Uważam, że umiejętność władania językami obcymi jest bardzo ważna w podróżach, a także w życiu każdego młodego człowieka, który ma zamiar pozyskać dobre stanowisko pracy, czy to w Polsce, bądź za granicą. Kiedyś miałam okazję uczestniczyć w zajęciach, na które zaproszeni byli uczniowie z Niemiec, Czech i Słowacji, w ten sposób mogłam sprawdzić swoje dotychczasowe umiejętności językowe.
Agnieszka Nycz

agw

T G+ F

1

1
1

Zobacz także

Szkoła przyjemna i bezpieczna
Szkoła przyjemna i bezpieczna
Choroba niebieskiego języka
Choroba niebieskiego języka
PALP: sezon oficjalnie zakończony
PALP: sezon oficjalnie zakończony
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Samochodowe Kino Objazdowe zawita do Pszczyny
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"
Kolejna odsłona akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18