(fot. powiat)

Przygotowania do zdalnej sesji Rady Powiatu Pszczyńskiego

Powiat08.04.2020, 11:35

22 kwietnia radni nie spotkają się jak zwykle w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie, ale ze względów bezpieczeństwa, zagłosują w swoich domach. Zarząd Powiatu także odbywa swoje posiedzenia zdalnie.

- Radni będą jak zwykle pracować za pośrednictwem systemu eSesja. Będą się również łączyć dzięki platformie multimedialnej, która poprzez obraz i dźwięk pozwoli zweryfikować, czy głos rzeczywiście zabiera osoba uprawniona do głosowania i czy to radny fizycznie jest przy tablecie. Będziemy się widzieć i słyszeć - mówi przewodniczący Rady Powiatu Pszczyńskiego, Paweł Sadza. Sesja będzie transmitowana dla mieszkańców w Internecie.

Będzie to pierwsza w historii zdalna sesja Rady Powiatu Pszczyńskiego, a taki tryb powodowany jest oczywiście zagrożeniem wynikającym z epidemii koronawirusa. Możliwość przeprowadzenia zdalnych sesji samorządów terytorialnych, posiedzeń zarządów czy komisji wprowadziła ustawa z 31 marca o szczególnych rozwiązaniach związanych z epidemią.

W sposób zdalny pracuje już Zarząd Powiatu Pszczyńskiego. Również posiedzenia komisji Rady Powiatu Pszczyńskiego zostaną przeprowadzone w taki sposób.

(źródło: powiat)

KK

T G+ F

Zobacz także

Transmisje on-line  z sesji i przetargów
Transmisje on-line z sesji i przetargów
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
ZO ŚZGiP proponuje zmiany w finansowaniu i organizacji oświaty
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
Świąteczny Weekend Zakupów w Pszczynie
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
35 lat Muzeum Prasy Śląskiej
Uhonorowani przez Sybiraków
Uhonorowani przez Sybiraków
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty
Pszczyna: Budżet na 2021 rok przyjęty

Komentarze:

maciej 2020-04-08 godz. 13:59
Zdalnie ? A co z całowaniem rączek , witaniem i żegnaniem się przez Sz.P. przewodniczącego ? BudkoPOdobni mogą zakwestionować legalność sesji !
treść:
autor:

SQL: 18