fot. archiwum

Przez rok bił, kopał, podduszał brata. Też przez porządek w pokoju

Powiat08.11.2017, 13:47

24-letniemu mieszkańcowi powiatu pszczyńskiego zarzuca się psychiczne i fizyczne znęcanie nad 16-letnim bratem.

Kłótnie pomiędzy braćmi miały być jedynie typową dla tego wieku sprzeczką. Niestety, rosnąca przewaga fizyczna starszego brata, jak się później okazało, była skrzętnie przez niego wykorzystywana.

Ostatecznie, po wszczętej w miniony poniedziałek przez 24-latka awanturze, wszczęto postępowanie, w trakcie którego przedstawiono mu zarzut ponad rocznego znęcania się nad swoim nieletnim bratem.

Jak pokazały zeznania przesłuchanych osób, wszystko odbywało się niemalże według książkowego schematu. W zeszłym roku, we wrześniu, kłótnie w domu zaczęły być coraz częstsze, potem zostały „wzbogacone” o niewybredne wulgaryzmy i w końcu o rękoczyny.

Powodem do tego stał się nawet porządek w pokoju 16-latka. Na czym polegała taka braterska przemoc? Przede wszystkim na bezpodstawnym wszczynaniu awantur, uprzykrzaniu życia młodszemu bratu, ciągłym obrażaniu go, biciu po całym ciele pięściami, ściąganiu go o świcie z łóżka i ciągnięciu po podłodze przez całą długość pokoju, wykręcaniu mu rąk, kopaniu i podduszaniu.

W tej sprawie, na chwilę obecną, prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz, 24-latek będzie musiał regularnie zgłaszać się w pszczyńskiej komendzie. Dodatkowo, wszczęto procedurę „Niebieskiej Karty”.

Oprócz tego, w najbliższym czasie, brat ofiary musi liczyć się jeszcze z konsekwencjami prawnymi swojego agresywnego zachowania. Zgodnie z prawem może grozić mu nawet do pięciu lat więzienia.
KPP Pszczyna

 

Reklama

Reklama

pako

T G+ F

Zobacz także

Zderzenie trzech samochodów na DK 1
Zderzenie trzech samochodów na DK 1
Przejęli 130 kg marihuany. Jej wartość to 4 mln zł!
Przejęli 130 kg marihuany. Jej wartość to 4 mln zł!
Nowy numer Gazety Pszczyńskiej już w sklepach!
Nowy numer Gazety Pszczyńskiej już w sklepach!
Wiemy już kiedy odbędą się wybory samorządowe
Wiemy już kiedy odbędą się wybory samorządowe
Dodatkowy nabór wniosków do PONE
Dodatkowy nabór wniosków do PONE

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 20