Przestali bać się Rosjan

12.05.2006, 14:11

Znakomity start zapaśników GKS Piast Wola w Solcu KujawskiZapaśnicy z Woli wracają z kolejnych zawodów z medalami na szyi.

Bardzo dobry start na międzynarodowych zawodach (styl wolny) w Solcu Kujawskim zanotowali młodzi zapaśnicy GKS Piast Wola. Na pięciu matach, rywalizowało 520 zawodników z Polski, Rosji i Niemiec. Wśród nich 14-osobowa reprezentacja sportowców z Woli.

W mini-zapasach, w których startują zawodnicy z rocznika 1994-96, ekipa Ciemierza zajęła drużynowo pierwsze miejsce. - Organizatorzy zaczęli nas naśladować, bo to na Śląsku rozpoczęliśmy organizować takie zawody – powiedział nam trener GKS Piast, Paweł Ciemierz. Na zwycięstwo w tej klasyfikacji złożyły się wygrane: Grzegorza Wybrańczyka (kat. do 30 kg), Adama Wybrańczyka (32 kg) oraz Patryka Żelechowskiego (35 kg), trzecie miejsce Piotra Mnicha (28 kg) i czwarte Daniela Urbańczyka (32 kg).

W Turnieju UKS-ów zapaśnicy z Woli (1991-93) także należeli do wyróżniających się postaci zawodów. W kategorii dziewcząt wygrały: Joanna Stysło (30 kg) i Grażyna Wybrańczyk (42 kg), a Sylwia Horoszko zdobyła brązowy medal (40 kg). Ich klubowi koledzy drużynowo zajęli w Solcu trzecie miejsce. Indywidualnie pierwsze miejsca zajęli: Arkadiusz Szeja (42 kg) oraz Mateusz Pukas (53 kg). Trzecie miejsca przypadły: Kamilowi Miziołkowi (38 kg) i Łukaszowi Żelechowskiemu (47 kg), natomiast piąte Patrykowi Urbańczykowi (47 kg).

Wyniki te bardzo ucieszyły szkoleniowca Piasta. - To był dla moich zawodników pierwszy turniej, gdzie musieli stoczyć po 5-6 walk. Cieszę się, że wreszcie przestali się bać rywali z Rosji. Jestem też zaskoczony ilością medali, które przywieźli moi podopieczni. Myślałem, ze zdobędziemy 2-3 – zakończył Ciemierz. (fot. Infopres, Gazeta Pszczyńska)