Przepraszamy, parkomat nieczynny...

07.08.2012, 11:37

Pszczyna

Ten temat denerwuje kierowców od lat. Przyjeżdżają do miasta, chcą zostawić samochód na parkingu i szybko załatwić swoje sprawy. Logiczne, ze wybierają ten najbliżej celu wyprawy. Ale nie jest tak prosto, bo najpierw muszą znaleźć działający parkomat. Zresztą co Czytelnik, to inna historia, a takich tygodniowo trafia do nas kilkanaście.- To chamstwo – mówi Jan Wroński, mieszkaniec gminy Pszczyna. Opłacił postój na parkingu przy ul. Targowej za dwie godziny, jednak sprawy, które załatwiał w mieście przeciągnęły się. - Nie miałem możliwości, by pójść i wrzucić kolejną złotówkę do parkomatu, a gdy wróciłem, miałem już mandat w wysokości 50 zł za wycieraczką. To żenujące. Dlaczego w innych miastach można po prostu dopłacić złotówkę czy dwie, gdy przekroczy się czas parkowania, a u nas od razu jest mandat? - oburza się mieszkaniec.


Kolejny przypadek. Natalia wrzuca pieniądze do parkomatu, słychać w parkomacie odgłos przypominający drukowanie biletu. Ten nie wyskakuje. - Zadzwoniłam do Straży Miejskiej, opowiedziałam sytuację, kazali podać rejestrację, i że mam się powołać na rozmowę, bo jest nagrywana. Pani z AZK, która była na parkingu i wystawiała kary za brak biletów, powiedziała, że nie do straży się w takich sprawach dzwoni, ale gdzie, już nie powiedziała. Za drugim razem parkomaty nie działały, więc od tej samej pani dostałam świstek papieru, na którym odręcznie napisano, godzinę postoju. To miałam włożyć za szybę. Wszystko to trwało, a mnie zależało na czasie – mieszkanka naszego powiatu na stracone pieniądze już macha ręką. To nie pierwszy raz zresztą. Czytelniczka ze Studzienic potwierdza, że wielokrotnie parkomat pochłonął kasę, nie wydając biletu. Denerwuje się też nasza Czytelniczkę, która ukarana została za to, ze jeden raz zapomniała wyłożyć kartę z wykupionym abonamentem. Odwołanie nie pomogło. Wszyscy pytają o to samo: - Czy z tym parkowaniem w Pszczynie da się zrobić wreszcie porządek?

Pytamy, kiedy parking, który powinien być wizytówką miasta takim się właśnie stanie. Co odpowiadają nam burmistrz Pszczyny, Dariusz Skrobol i dyrektor Administracji Zasobów Komunalnych w Pszczynie, Gabriela Januszewska? Czytaj w najnowszym , 15 numerze Gazety Pszczyńskiej”.

agw

T G+ F

Galeria

Zobacz także

Przepraszamy! Remanent!
Przepraszamy! Remanent!
Sylwestrowe, głupie zabawy z petardami: zniszczony parkomat
Sylwestrowe, głupie zabawy z petardami: zniszczony parkomat
Liczba ozdrowieńcow w powiecie wzrosła do 45.
Liczba ozdrowieńcow w powiecie wzrosła do 45.
Pszczyna: 15 tys. zł na działanie wymazobusa
Pszczyna: 15 tys. zł na działanie wymazobusa
Otwarto ogólnodostępne place zabaw
Otwarto ogólnodostępne place zabaw
Jak zarejestrować samochód? - instrukcja krok po kroku
Jak zarejestrować samochód? - instrukcja krok po kroku

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18