Przepełnione przedszkola

25.08.2006, 13:05

Pszczyna, powiat

Nadchodzący rok szkolny to nie tylko duży stres dla uczniów. Jak się okazuje wiele kłopotów mają także rodzice najmłodszych pociech, a mianowicie przedszkolaków.


Aby dziecko dostało się do przedszkola, musi wcześniej zapisać się na długiej liście chętnych. Placówki są przepełnione, więc jego nazwisko znajduje się na liście rezerwowej, dopóki ktoś przed nim nie zrezygnuje. Rodzice nie mogą być pewni co do przyjęcia ich dziecka do września. Osoby, które niedawno podjęły decyzję o wysłaniu malucha do przedszkola martwią się, czy zostanie ono przyjęte.

Jak informuje gazeta.pl samorządy pozamykały placówki w Pszczynie i innych miastach, w związku z panującym niżem demograficznym. Obecnie jednak dzieci jest coraz więcej, a miejsc za mało. Urzędnicy patrzący jedynie na statystki nie uznają tego problemu. Wytykają też rodzicom zapisy jednego dziecka do kilku różnych placówek i tym samym blokowanie innych. Istnieje możliwość otwarcia nowych oddziałów, ale dopiero wtedy gdy w tym roku rzeczywiście zabraknie miejsc dla maluchów. Dostanie się do przedszkola okazuje się więc trudniejsze niż na studia.

(źródło: gazeta.pl)

ez

T G+ F

Zobacz także

Przedszkola za darmo!
Przedszkola za darmo!
Darmowe przedszkola w Pszczynie?
Darmowe przedszkola w Pszczynie?
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Śladami pszczyńskich Żydów... miniprzewodnik po mieście
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej
Tradycje i kulinaria ziemi pszczyńskiej

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18