Policja przejęła ponad 30 takich paczek z marihuaną (kadr z filmu udostępnionego przez KWP Katowice)

Przejęli 130 kg marihuany. Jej wartość to 4 mln zł!

Powiat27.07.2018, 13:45

To był spektakularna akcja śląskich policjantów z udziałem antyterrorystów. Na terenie powiatu pszczyńskiego mundurowi znaleźli 130 kg marihuany oraz broń palną i amunicję.

Nad sprawą pracowali kryminalni z wydziału antynarkotykowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Uzyskali informację o mężczyznach mogących przewozić znaczne ilości środków odurzających. Istniało duże prawdopodobieństwo, że mężczyźni mogą posiadać broń palną. Dlatego też w akcję zatrzymania zaangażowano śląskich antyterrorystów.

Policyjna realizacja odbyła się na terenie powiatu pszczyńskiego. Wewnątrz busa, stojącego na terenie posesji należącej do jednego z mężczyzn, policjanci znaleźli kartonowe pudła, w których było łącznie 130 kg marihuany oraz broń palna i amunicja.

Jak podaje policja, jest to największa jednorazowa ilość narkotyków, zabezpieczona w tym roku na Śląsku. Ich czarnorynkowa wartość szacowana jest na blisko 4 mln zł.

Decyzją Sądu Rejonowego w Pszczynie obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż śledczy ustalają skąd pochodziły i do kogo miały trafić zabezpieczone narkotyki.

pako

T G+ F

Zobacz także

Wypadek w Porębie: drzewo, dachowanie i pobyt w szpitalu
Wypadek w Porębie: drzewo, dachowanie i pobyt w szpitalu
Noga z gazu! Dziś prędkość sprawdza kilka patroli po sobie
Noga z gazu! Dziś prędkość sprawdza kilka patroli po sobie

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 17