Przedszkole w Górze znów otwarte

Góra30.08.2019, 14:39

Od 2 września przedszkolaki znów będą mogły uczęszczać do gminnej placówki przy ul. Krętej 13 w Górze. Przedszkole zapewnia miejsca dla 145 dzieci.

Dzieci z Góry w ubiegłym roku szkolnym zmuszone były dojeżdżać do oddziałów przedszkolnych utworzonych w Zespole Szkół w Woli oraz do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli.

Jak podaje Urząd Gminy Miedźna, rozbudowę i remont budynku przedszkola rozpoczęto w październiku 2017 roku. Do czerwca 2018 roku odbywało się tam nauczanie przedszkolne, jednak w związku z problemami związanymi z brakiem należytej realizacji inwestycji przez wykonawcę, Gmina Miedźna w październiku 2018 roku odstąpiła od umowy na roboty budowlane. Po inwentaryzacji wykonanych prac ogłoszono nowy przetarg. W styczniu br. dokonano wyboru nowego wykonawcy, który zrealizował prace umożliwiające przekazanie budynku do użytkowania.

- Informuję, że wszystkie przedszkolaki na nowy rok szkolny zapraszamy do przedszkola w Górze. Już wiem, że mamy pomyślnie zakończone odbiory budynku po jego przebudowie i remoncie – pisał wójt gminy, Jan Słoninka w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama
                          

ar

T G+ F

Zobacz także

Wspólna zabawa z ekoskrzatami Mili i Buli
Wspólna zabawa z ekoskrzatami Mili i Buli
Gmina Miedźna ma nowego skarbnika
Gmina Miedźna ma nowego skarbnika
"Opieka wytchnieniowa" 2019 - trwa rekrutacja do programu
"Opieka wytchnieniowa" 2019 - trwa rekrutacja do programu

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 19