(fot. UM Pszczyna)

Przedstawili projekt budowy ronda na DK 1

Pszczyna30.12.2016, 09:56

Przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pokazali w pszczyńskim ratuszu projekt przebudowy skrzyżowania DK 1 z ul. Męczenników Oświęcimskich.

Spotkanie odbyło się ono 28 grudnia w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Pszczynie. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt osób, przede wszystkim mieszkańcy, których problem bezpośrednio dotyka.

W pierwszej kolejności Antoni Mazera, projektant MP Mosty przedstawił preferowane przez GDDKiA rozwiązanie. Zakłada ono przede wszystkim wybudowanie rodna, nad którym przebiegać ma odcinek drogi krajowej. W ten sposób uda się m.in. rozładować wyjazd z miasta oraz usprawnić przejazd w kierunku Oświęcimia.

- Obecnie szacuje się, że w ciągu doby DK1 przejeżdża nawet 43 tys. samochodów, a na terenie Pszczyny tworzy się ogromny zator – komentuje burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. - Ta inwestycja może znacznie usprawnić komunikację zarówno w całym mieście, jak i na dwupasmówce. Zależało mi na tym, żeby mieszkańcy mogli wymienić swoje uwagi z inwestorem. Pamiętajmy o skali planowanej inwestycji. Wiele osób opuści swoje domy, bądź odda część swojej nieruchomości pod wskazywaną inwestycję. Mimo że procedura nie zakłada na tym etapie konsultacji, to chciałem, żeby mieszkańcy mieli pełną informację o planach GDDKiA – dodaje burmistrz.

Na pytania mieszkańców odpowiadał Jacek Stumpf, naczelnik Wydziału Dokumentacji GDDKiA, który deklarował chęć współpracy z mieszkańcami. W trakcie spotkania poruszano tematy związane z procedurami, jakie stosowane są podczas realizacji zadania. Omówiono również kwestie związane z wykupem gruntów oraz kwestią odszkodowań za ewentualne wywłaszczenie. Przedstawiciele inwestora nie podali terminu rozpoczęcia inwestycji. Na razie zabezpieczona jest tylko kwota związana z wykonaniem odpowiedniej dokumentacji.

Więcej na temat tej inwestycji czytaj TUTAJ

(źródło: UM Pszczyna)

jack

T G+ F

Zobacz także

Powstanie rondo na styku Zdrojowej, Cieszyńskiej i Sznelowca
Powstanie rondo na styku Zdrojowej, Cieszyńskiej i Sznelowca
Z wielkiej inwestycji wielkie nic?
Z wielkiej inwestycji wielkie nic?
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Dokument "Tajemnica Ojca Pio" w Pawłowickim GOK-u
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Plebiscyt na Wolontariusza Roku Gminy Pszczyna
Weekendowy rozkład jazdy
Weekendowy rozkład jazdy

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18