(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Przebudowa Sołeckiej i Solankowej w Goczałkowicach

Goczałkowice-Zdrój10.07.2019, 11:19

Kolejne odcinki dróg w gminie Goczałkowice-Zdrój zostaną przebudowane. Rozpoczynają się dwie inwestycje drogowe warte łącznie ponad 2,2 mln zł.

Zakres inwestycji związanej z ul. Solankową obejmuje przebudowę drogi na długości ok. 280 mb, o szerokości jezdni 5 mb, a także przebudowę odcinka ul. Rolnej na długości ok. 90 metrów, w tym wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu oraz wymianę warstw konstrukcyjnych, wymianę obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji. W ramach zadania wybudowany zostanie kolektor kanalizacji deszczowej na długości 145 mb oraz 74 mb kanalizacji wraz z zabudową studni rewizyjnych oraz wypustów ulicznych i przykanalików.

Podpisano również umowę na przebudowę ul. Sołeckiej. Prace za 1 mln 288 tys. 464 zł 6 gr wykona firma z Pisarzowic. W ramach inwestycji przebudowana zostanie jezdnia na długości 495 mb o szerokości 5 mb. Wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni z asfaltobetonu, planowana jest też wymiana warstw konstrukcyjnych, wymiana obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowa zjazdów do bram wjazdowych posesji z kostki betonowej. Ponadto, wymienione zostaną zniszczony kolektor kanalizacji deszczowej na długości prawie 473 mb, studnie i wpusty uliczne.

Inwestycje zostaną zrealizowane ze środków gminy oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gminie udało się otrzymać promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych od ministra spraw wewnętrznych i administracji. - Sukcesywnie poprawiamy jakość dróg na terenie gminy. Rozpoczynamy kolejne dwie ważne inwestycje. Przebudowę ul. Sołeckiej i Solankowej zgłosiliśmy do dofinansowania z powodu zniszczeń, jakim uległy w wyniku powodzi w 2013 r. Udało się nam pozyskać 1 mln 80 tys. zł na ten cel – zauważa wójt Gabriela Placha.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Ruszyła przebudowa odwodnienia na Sznelowcu
Ruszyła przebudowa odwodnienia na Sznelowcu
Umowa na przebudowę DW 933 podpisana, niebawem ruszą prace
Umowa na przebudowę DW 933 podpisana, niebawem ruszą prace
Wypadek w Warszowicach tylko wyglądał groźnie
Wypadek w Warszowicach tylko wyglądał groźnie
Zderzenie samochodu z koniem. Zwierzę nie przeżyło
Zderzenie samochodu z koniem. Zwierzę nie przeżyło

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18