(fot. UG Goczałkowice-Zdrój)

Przebudowa Sołeckiej i Solankowej w Goczałkowicach

Goczałkowice-Zdrój10.07.2019, 11:19

Kolejne odcinki dróg w gminie Goczałkowice-Zdrój zostaną przebudowane. Rozpoczynają się dwie inwestycje drogowe warte łącznie ponad 2,2 mln zł.

Zakres inwestycji związanej z ul. Solankową obejmuje przebudowę drogi na długości ok. 280 mb, o szerokości jezdni 5 mb, a także przebudowę odcinka ul. Rolnej na długości ok. 90 metrów, w tym wykonanie nowej nawierzchni z asfaltobetonu oraz wymianę warstw konstrukcyjnych, wymianę obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowę zjazdów indywidualnych do posesji. W ramach zadania wybudowany zostanie kolektor kanalizacji deszczowej na długości 145 mb oraz 74 mb kanalizacji wraz z zabudową studni rewizyjnych oraz wypustów ulicznych i przykanalików.

Podpisano również umowę na przebudowę ul. Sołeckiej. Prace za 1 mln 288 tys. 464 zł 6 gr wykona firma z Pisarzowic. W ramach inwestycji przebudowana zostanie jezdnia na długości 495 mb o szerokości 5 mb. Wykonane zostaną nowe warstwy nawierzchni z asfaltobetonu, planowana jest też wymiana warstw konstrukcyjnych, wymiana obustronnie krawężników wzdłuż jezdni oraz przebudowa zjazdów do bram wjazdowych posesji z kostki betonowej. Ponadto, wymienione zostaną zniszczony kolektor kanalizacji deszczowej na długości prawie 473 mb, studnie i wpusty uliczne.

Inwestycje zostaną zrealizowane ze środków gminy oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Gminie udało się otrzymać promesę na usuwanie skutków klęsk żywiołowych od ministra spraw wewnętrznych i administracji. - Sukcesywnie poprawiamy jakość dróg na terenie gminy. Rozpoczynamy kolejne dwie ważne inwestycje. Przebudowę ul. Sołeckiej i Solankowej zgłosiliśmy do dofinansowania z powodu zniszczeń, jakim uległy w wyniku powodzi w 2013 r. Udało się nam pozyskać 1 mln 80 tys. zł na ten cel – zauważa wójt Gabriela Placha.

(źródło: UG Goczałkowice-Zdrój)

 

KK

T G+ F

Zobacz także

Przebudowano Dąbkową w Pniówku
Przebudowano Dąbkową w Pniówku
Wyremontują drogę pomiędzy ul. Kopernika a
Wyremontują drogę pomiędzy ul. Kopernika a "starą targowicą"
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Nowe mieszkania socjalne w Woli
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Na Słonecznej posadzą 76 klonów
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw
Trwa tydzień bezpłatnych porad dla ofiar przestępstw

Komentarze:

treść:
autor:

SQL: 18